Šalke sve bliži Ligi šampiona

Izvor: B92, 11.Apr.2014, 23:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Šalkea pobedili su na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta sa 2:0 u prvoj utakmici 30. kola nemačke Bundeslige.

Šalke se ovom pobedom izjednačio na drugom mestu na tabeli sa Borusijom iz Dortmunda, pa sada obe ekipe imaju po 58 bodova, ali "milioneri" imaju utakmicu manje.

Prvi gol na utakmici postigao je Maksimilijan Mejer u 59. minutu, dok je konačan rezultat postavio Džeferson Farfan u prvom minute sudijske nadoknade vremena.

Šalke je u 67. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mogao da postigne još jedan gol, ali Klas Jan Huntelar nije realizovao jedanaesterac. Ajntraht posle ovog poraza zauzima 11. mesto sa 35 bodova.

Tekuće kolo u Bundesligi obeležiće duel dva najbolja tima Nemačke, Bajerna i Borusije u Minhenu.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona