FIBA LIGA ŠAMPIONA: Srbi SRUŠILI Megu (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 18.Jan.2017, 00:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tim Dejana Milojevića izgubio šanse za plasman u narednu fazu takmičenja.

Belgijski Ostende ugasio je nade Mega Leksa da može do plasmana u narednu rundu takmičenja pošto je kao domaćin savladao izabranike Dejana Milojevića sa 84:72 (16:21, 28:22, 23:17, 15:14). Mega je propustila šansu u Belgiji, pošto je u prvom meču u Sremskoj Mitrovici savladala Ostende 76:70. Srpska kolonija u Ostendeu - Marko Kešelj, Raško Katić i Dušan Đorđević bila je i najzaslužnija za >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << pobedu domaćina.

@BCOostende win over @KKMegaLeks in Group D of the #BasketballCL & need to defeat @KK_Cibona next week to stay in Play-offs contention! pic.twitter.com/PM6UmrvlCY

— #BasketballCL (@BasketballCL) January 17, 2017

Odlično je četa Dejana Milojevića počela meč, već posle šest minuta imali su Megini poletarci dvocifrenu prednost 14:4, a vođstvo su uspeli da sačuvaju i na prvom malom odmoru. Međutim, domaćin se probudio u drugoj deonici i već posle 90 sekundi na semaforu je bilo nerešeno 23:23, da bi Ostende brzo napravio seriju 8-0 i poveo 31:23, a pri kraju četvrtine imao je domaćin i dvocifrenu prednost (38:27). Mega je uspela da povede pred samo poluvreme, ali je na veliki odmor ipak domaćin otišao sa poenom prednosti 44:43.

@KKMegaLeks' Jaramaz uses his speed to finish! And-1! #BasketballCL pic.twitter.com/3HCiaC5eLr

U nastavku Belgijancu su kontrolisali rezultat pošto su konstantno bili u rezultatskoj prednosti, mada ne većoj od sedam poena. Pokušavala je Mega da se približi, ali je Raško Katić bio nezaustavljiv. Poslednju deonicu Mega je dobro otvorila, serijom 8-0 zahvaljujući trojkama Marelje i Zagorca, kao i poenima Jaramaza i povela 68:67. Međutim, Megini košarkaši nisu u narednih pet minuta uspeli da postignu poene i to je predusilo da dožive poraz u Belgiji.

OSTENDE – MEGA LEKS 82:74 (16:21, 28:22, 23:17, 15:14)

DVORANA: Verslujs dom

GLEDALACA: 3.600

SUDIJE: Piloidis, Hrusa, Markes

OSTENDE: Lambreht, Volden 6, Mvema 2, Kešelj 10, Žile 3, Salumu 8, Katić 25, Bukiču 9, Đorđević 15, Jagodiđ Kuridža, Kestelut, Njubil 4.

MEGA LEKS: Mušidi 6, Rebić 4, Jaramaz 15, Spasojević 4, Glogovac, Kaba 7, Zagorac 13, Čančar 2, Simeunović 2, Novak 14, Kapetanović, Marelja 7.

Strazbur – Cibona (20.30)

TABELA: Tenerife 10-3, Avelino 9-4, Juventus 8-5, Strazbur 7-5, Cibona 5-7, Ostende 5-8, Mega Leks 4-9, Mornar 3-10.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona