Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Susret čuvene La Mame i studenata  

16.Feb.2008, 07:37, Izvor: Blic      Susret čuvene La Mame i studenata

Čuvena američka pozorišna umetnica Elen Stjuart danas će biti gost Narodnog pozorišta u Beogradu, gde će se sresti sa mladim umetnicima, studentima umetničkih akademija, publikom, novinarima i ljubiteljima teatra.

Na petom spratu, u probnoj sali nacionalnog teatra, s početkom u 12 časova, Elen Stjuart će se baviti pozorištem kao fenomenom osvetljavajući iz svoje vizure >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i iz svog bogatog iskustva ono na čemu teatar počiva od davnina do onoga što se u njega s vremenom ugrađivalo.

U razgovoru će učestvovati direktor Drame Narodnog pozorišta Kokan Mladenović, kao i La Mamini nekadašnji učenici i saradnici - glumci Dobrila - Boba Stojnić i Branko Milićević i rediteljka Slobodanka Aleksić.

Elen Stjuart, jedna od najznačajnijih ličnosti svetske pozorišne avangarde poznata je i kao La Mama, po imenu trupe koju je osnovala u Njujorku početkom šezdesetih godina. Upravo je „La Mama" kolevka iz koje su potekli Al Paćino, Robert de Niro, Andrej Šerban, autori mjuzikla „Kosa" Rado i Ragni i mnogi drugi.

Osnovna odlika tog teatra jeste pozorište „očišćeno od svih suvišnih dodataka koje je sticalo na svom dugom putu". U centru pažnje je čovek, tačnije preispitivanja šta sve može sa samim sobom, dokle dopiru granice i mogućnosti njegovog uma, emocija, energije, tela, sposobnost da umetnošću oplemeni druge ljude.

Nastavak na Blic...   
Losa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !