Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Regionalni festival Mikser dizajn ekspo od 25. do 29. maja  

24.Maj.2010, 17:45, Izvor: Blic      Regionalni festival Mikser dizajn ekspo od 25. do 29. maja

Regionalni festival kreativnosti i inovativnosti "Mikser dizajn ekspo" biće održan od 25. do 29. maja u u prostoru "Žitomlina" na obali Dunava, na beogradskom Dorćolu.

Program manifestacije podeljen je u nekoliko celina: "Ekspo zona", "Kontakt zona", "Talent zona", "Art zona", "Zona edukacije", "Parti zona" i "Otvoreni bioskop", saopštili su organizatori festivala.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
U "Art zoni", smeštenoj u 64 silosa, biće prikazani radovi umetnika iz celog regiona Balkana, ali i iz drugih delova sveta - slike, skulpture, crteži, instalacije, fotografije, video radovi i performansi, dok će se u "Ekspo zoni" predstaviti stotinak izlagača, kompanija, proizvođača, kreativnih agencija i dizajnera.

"Kontakt zona" okupiće više od 60 domaćih sagovornika i gostiju iz regiona i sveta, koji će na panel diskusijama razgovarati o aktuelnim društvenim temama.

Glavna tema ovogodišnje "Kontakt zone", u okviru koje će biti održano 11 debata, jeste "Balkan, njegovo mesto i uloga u kontekstu Evropske unije, komparativne prednosti i komplementarnost regiona u odnosu na zemlje zapadne Evrope".

U "Zoni edukacije" biće predstavljene škole i univerziteti iz regiona u kojima se obrazuju nove generacije umetnika, dok će u "Kino Mikseru" biti prikazani filmovi o kreativnoj industriji, zatim izbor filmova s novosadskog festivala "Sinema siti" i s Međunarodnog festivala dokumentarnog filma "Beldoks" koji se održava u Beogradu.

Program u "Kino Mikseru" biće otvoren projekcijom filma Igora i Marka Stoimenova "Novo vreme".

S idejom da predstavi kreativni potencijal Balkana "Talent zona" otkriva mlade talentovane stvaraoce iz oblasti dizajna, arhitekture, mode i tehnologije, a posetiocima će biti predstavljena i "Mikserova" selekcija "Young Serbian Designers".

U toj zoni biće predstavljeni i radovi finalista projekta "Balkan Ghosts", među kojima su dizajneri iz Albanije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Hrvatske, Grčke, Makedonije i Slovenije.

Nastavak na Blic...   
| Pročitaj ovu vest iz drugih izvoraLosa vest 1 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !