Pazar ubedljiv protiv ćurana pod reflektorima, Čuka slavila, minimalac Voše

Izvor: Blic, 29.Sep.2014, 21:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pazar ubedljiv protiv "ćurana" pod reflektorima, Čuka slavila, minimalac Voše

U prvim mečevima 7. kola Jelen Superlige, Voždovac je sa 2:0 savladao Mladost, Donji Srem je bio bolji od kragujevačkog Radničkog (1:0), a Spartak od niškog (1:0). Čukarički je bio najefikasniji, pošto je na Vračaru pobedio ekipu Rada sa 3:1. Vojvodina je savladala Napredak u Kruševcu sa 1:0, pa se izjednačila sa Partizanom na čelu tabele (po 18 bodova, crno-beli naknadno igraju protiv OFK Beograda). Na kraju, fudbaleri Novog Pazara su sa 3:0 (2:0) bili ubedljivi protiv Jagodine. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

Posle serije od čak šest poraza, fudbaleri Voždovca su protiv Mladosti došli do prvenca, za koji su se pobrinuli Odita i Babović. Prvo je bivši kapiten Partizana asistirao Nigerijcu u 4. minutu, da bi u 74. sam zatresao mrežu za prva tri boda u Superligi, kada mu je Odita prosledio loptu.

Spartak je navikao na neefikasne mečeve od početka sezone, samo je u prošlom kolu pretrpeo debakl od Vojvodine sa 5:2, da bi sada u Subotici srušio niški Radnički golom Milića već u 6. minutu.

Rad je na stadionu Obilića dočekao tim Čukaričkog, koji je golovima Igora Matića vodio sa 2:0 od 48. minuta. "Građevinare" je u meč vratio Slavko Perović udarcem glavom, ali je Igor Matić poslo pogodaka došao i do asistencije, uposlivši Slavoljuba Srnića za velikih 3:1 samo osam minuta pre kraja utakmice.

Nakon lekcije od Partizana, Radnički iz Kragujevca gostovao je Donjem Sremu, kom je treći trijumf u sezoni doneo Aleksandar Stanisavljević iz slobodnog udarca u 75. minutu.

Vojvodina je nastavila sjajnu seriju i zabeležila četvrtu uzastopnu pobedu, savladavši Napredak. Kruševljani su na svom terenu odoleli Crvenoj zvezdi i remizirali bez golova, dugo su mučili i Novosađane, ali je presudio pogodak Mijata Gaćinovića u 61. minutu. Prethodno, Pekarić je pogodio prečku, a svoje šanse je imao i Napredak posle pogotka Gaćinovića.

Posle eliminacije od Petrovca na Mlavi u Kupu, Milorad Kosanović je trijumfalno debitovao na klupi Novog Pazara, i to protiv Jagodine u prvom meču kluba pod reflektorima Gradskog stadiona. Tim Sima Krunića se još nije trgao iz letargije, Kecap i Radivojević su golovima u prvom poluvremenu najavili trijumf, a potvrdio ga je Jevtović pogotkom u 84. minutu.