Juniori Radničkog 1950 posustali u finišu

Izvor: KGsport.info, 24.Nov.2014, 15:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Radničkog 1950 doživeli su drugi uzastopni poraz u A grupi Juniorske lige Srbije. Oni su juče u Valjevu, u utakmici 5. kola, poraženi od domaćeg Metalca u neizvesnoj završnici sa 55:57, po četvrtinama 14:15, 14:16, 18:9, 9:17.
Bila je to zanimljiva utakmica, u kojoj se do poslednjeg trenutka nije znao pobednik. Domaćin je imao laganu prednost tokom prvih 20 minuta, najveću u 18. minutu (31:22). Međutim, Kragujevčani su to lako “istopili“, pa su 10 minuta kasnije >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << preokrenuli rezultat u svoju korist na 44:35, a potom, u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od 46:40.
Pet minuta pre kraja, Metalac je došao do izjednačenja (49:49). Usledile su dve brze “trojke“ Darka Milojevića (55:49). I kada se činilo da će bodovi otići za Kragujevac, gosti su jednostavno stali, lopta nije htela u koš, a domaćin je vezao osam poena u nizu, sačuvao prednost i na kraju došao do važne pobede.
Predrag Pavić iz Metalca sa 20 poena bio je vodeći na listi strelaca, dok je Nikola Petrović upisao 13. Kod Kragujevčana, dvocifreni učinak imao je samo Nikola Srećković, koji je utakmicu završio sa 17 poena.
Radnički 1950 sada ima osam bodova i osmi je na tabeli, uz tri pobede i dva poraza. U 6. kolu Juniorske lige, Radnički će naredne nedelje dočekati kraljevačku Slogu.

Nastavak na KGsport.info...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta KGsport.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta KGsport.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.