Dodatne finansijske istrage zbog zločina u Zvorniku
27.Sep.2010, 15:15, Izvor: S media
Tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević naredio je danas pokretanje finansijske istrage protiv još pet lica optuženih za ratni zločin u selima zvorničke opštine Skočić, Malešić, Petkovci i Drinjača jula 1992. godine
Na osnovu Zakona o oduzimanju imovine proistekle iz krivičnog dela ratnog zločina, tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević naredio je >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << danas pokretanje finansijske istrage protiv još pet lica optuženih za ratni zločin protiv civilnog stanovništva romske nacionalnosti u selima zvorničke opštine Skočić, Malešić, Petkovci i Drinjača jula 1992. godine.
Tužilac je do sada naredio finansijske istrage protiv ukupno 52 lica - tokom avgusta i septembra izdato je 47 naredbi protiv okrivljenih za ratne zločine u Lovasu, na Ovčari, u Zvorniku, Ćuški i Trnovu.
Optužnica Tužilaštva za ratne zločine Republike Srbije tereti Simu Bogdanovića i još četvoricu pripadnika paravojnih jedinica za smrt 23 civila romske nacionalnosti, među njima i jedne žene u vidno odmakloj trudnoći. Tužilaštvo je do sada prikupilo saznanja koja ukazuju da postoje osnovi sumnje da je imovina lica protiv kojih se pokreće finansijska istraga u znatnoj nesrazmeri sa njihovim zakonitim prihodima u vreme vršenja krivičnog dela. Okrivljeni su vršili pretres kuća oštećenih Roma, tražeći novac i dragocenosti, naoružanje i lične vredne stvari. U optužnici je navedeno da je od oštećenih žena, među kojima je bilo i silovanih, traženo da predaju zlatni nakit, novac i druge dragocenosti.
Nastavak na S media...
0
0
27.Sep.2010, Izvor: RTV Pink
Vukčević: Finansijske istrage protiv još pet lica. . . Tužilac za ratne zločine Srbije Vladimir Vukčević naredio je danas pokretanje finansijske istrage protiv još pet lica optuženih za ratni zločin protiv civilnog stanovništva romske nacionalnosti u selima zvorničke opštine Skočić, Malešić, Petkovci i Drinjača jula 1992. godine, saopštilo je Tužilaštvo za ratne zločine. .
Nastavak na RTV Pink...
0
0
Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !