Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Deca pala pod autobus  

02.Mar.2009, 23:38, Izvor: B92     

Lima -- Najmanje osam rudara je poginulo, dok se 22 vode kao nestali u odronu zemljišta u jednom rudarskom naselju na jugu Perua, saopštile su vlasti i uprava rudnika.

Jake sezonske kiše pokrenule su lavinu kamenja i blata, koja se u ranim jutarnjim časovima obrušila na blizu 50 kuća u udaljenom rudarskom naselju u provinciji Karabaja u oblasti Puno na jugu zemlje. Spasilačke >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ekipe pronašle su tela osam rudara privatnog rudnika zlata "Vinhomajo" i nastavljaju potragu za preživelima.

"Još 22 osobe su nestale i ne znamo da li su mrtve ili žive", izjavio je upravnik rudnika "Vinhomajo" Karlos Martin Ronkal za agenciju Rojters.

Zvaničnici su saopštili da su mnogi putevi u toj oblasti zatvoreni zbog kiše, zbog čega je otežano dopremanje pomoći.

Odroni zemljišta su česti u Peruu tokom kišne sezone, koja traje od novembra do aprila na jugu zemlje, podsetila je britanska agencija.

Nastavak na B92...   
| Pročitaj ovu vest iz drugih izvoraLosa vest 3 Dobra vest 4



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !