Bolnica u Sokobanji spasena od otimačine

Izvor: TimockeVesti.net, 25.Apr.2014, 10:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bolnica u Sokobanji spasena od otimačine

Umesto po vrhunskoj zdravstvenoj zaštiti i po izuzetnim poslovnim rezultatima koje beleži, Specijalna bolnica u Sokobanji je u poslednjih nekoliko godina bila poznata po fabrikovanju afera. Danas, kada su u akcijama policije i nadležnih tužilaštava one razotkrivene, koje na sreću ipak nisu nanele toliko štete ustanovi, odmotava se klupko nečasnih radnji s ciljem da se bolnica upropasti i uništi i da je interesne grupe preotmu za sebe.
Na zadovoljstvo svih žitelja jedne od najlepših >> Pročitaj celu vest na sajtu TimockeVesti.net << banja u Srbiji, radnika u bolnici, ali najviše pacijenata iz svih krajeva naše zemlje, ova referentna ustanova je i dalje nastavno-naučna baza Medicinskog fakulteta Niškog univerziteta i Visoke medicinske škole u Beogradu. Kapaciteti za bolnički smeštaj, lečenje i rehabilitaciju pacijenata maksimalno su iskorišćeni, i ustanova nastavlja da beleži izuzetne poslovne rezultate. 
– U bolnici koja poseduje 295 ležajeva, sa pacijentima radi 230 zaposlenih, od kojih je 35 visokostručnih lekara različitih specijalnosti. Uz kvalitetnu organizaciju rada u 2013. godini ustanova je pozitivno poslovala, ostvarila prihod veći od plana i zaradila 16 miliona dinara za pružene usluge – rekao nam je prof. dr Saša Živić, predsednik Upravnog odbora ustanove.
Nedavno hapšenje Aleksandre B., direktorke „Mobing centra” u Nišu, potvrdilo je odluke policije i tužilaštva u Zaječaru o odbacivanju krivičnih prijava protiv rukovodstva Specijalne bolnice u Sokobanji. U Osnovnom javnom tužilaštvu u Aleksincu, rečeno je, na osnovu materijalnih dokaza – listinga poziva i poslatih i primljenih poruka sa proverenih mobilnih telefona, utvrđeno je da je direktorka niškog „Mobing centra” sa svog mobilnog telefona lekarima sa statusom „uzbunjivača” upućivala poruke sa pretećom sadržinom. A preteće poruke koje je Aleksandra B. primala na svoj mobilni telefon slali su lekari sa statusom „uzbunjivača” iz Specijalne bolnice. Smišljeno razmenjivanje poruka korišćeno je da se optuži rukovodstvo bolnice za navodni mobing.
Aleksandra B. je posle hapšenja u Sokobanji saslušana i u sokobanjskoj policiji i u Osnovnom javnom tužilaštvu u Aleksincu, a potom je puštena da se u daljem krivičnom postupku brani sa slobode. Nije tačno, rečeno nam je u aleksinačkom sudu, da je predlog za vođenje krivičnog postupka protiv nje odbačen kao neosnovan, što su neki mediji objavili.
Ovo hapšenje oslobodilo je dugogodišnjeg straha radnike bolnice koji su konačno pristali da otkriju i pozadinu svih afera. Još 2009. godine su pojedinci iz prethodnog rukovodstva, uz veliku podršku i pomoć pojedinih političkih stranaka i interesnih grupa, ali i velikog pritiska prema zaposlenima, pokušali po svaku cenu da privatizuju i prodaju ustanovu nekolicini srpskih tajkuna, ispričali su nam zaposleni u bolnici. Kada su se radnici i rukovodstvo suprotstavili i odbili takve „kombinacije” i zakulisne igre, započelo je fabrikovanje afera koje je trajalo više od četiri godine.
Toma Todorović
 

Nastavak na TimockeVesti.net...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TimockeVesti.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TimockeVesti.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.