Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Tadić: Srbija i Grčka su partneri  

04.Jan.2010, 21:00, Izvor: B92, Tanjug      Tadić: Srbija i Grčka su partneri

Predsednik Srbije Boris Tadić (FoNet, arhiva)

Beograd -- Grčka i Srbija predstavljaju istorijske prijatelje i partnere u današnjici a sigurno i strateške partnere u budućnosti, rekao je predsednik Srbije Boris Tadić.

Predsednik Tadić posle razgovora sa grčkim premijerom Jorgosom Papandreuom rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je da "smo još jednom od njega dobili podršku na putu evropskih integracija. Jorgos Papandreu je čovek koji je plasirao u javnost Agendu 2014. kada bi čitava jugoistočna Evropa trebalo da bude integrisana u EU, sto godina nakon početka Prvog svetskog rata".

On je kazao da je uvek srećan da vidi Jorgosa Papandreua u Beogradu, "velikog prijatelja Srbije i jednog izuzetnog svetskog političara, danas predsednika grčke Vlade".

Predsednik Srbije je rekao da je u razgovoru sa gostom iz Atine bilo reči o bilateralnim odnosima, o ekonomskim teškoćama sa kojima se suočavamo nakon svetske finansijske krize.

Teme su bila i zajednička borba protiv korupcije, organizovanog kriminala i uopšte budućnosti jugoistočne Evrope u Evropskoj uniji, našoj zajedničkoj budućnosti, naglasio je Tadić.

"Skoro da nema pitanja u kojima imamo različite poglede. Skoro da nema problema s kojim se suočavaju naše zemlje i Evropa o kojima imamo različita stanovišta. I mogu da kažem da naše partnerstvo ima duboku strategijsku dimenziju", zaključio je predsednik Srbije posle susreta sa grčkim premijerom na marginama ambasadorske konferencije koje se održava u Beogradu.

Cvetković: Dobra srpsko - grčka saradnja

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković rekao je grčkom premijeru Jorgosu Papandreuu da Srbija visoko ceni njegovu inicijativu o Agendi 2014. za prijem zemalja Zapadnog Balkana u Evropsku uniju.

Cvetković je zahvalio Grčkoj na zalaganju za evropsku integraciju Srbije, saopštila je pres služba Vlade Srbije.

Cvetković i Papandreu su ocenili dosadašnju saradnju dve zemlje izuzetno dobrom, uz mogućnost daljeg unapređenja, naročito u oblasti ekonomije.

Premijer Srbije je pozvao grčkog kolegu da u ovoj godini dođe u zvaničnu posetu Srbiji.

Nastavak na B92...   
Losa vest 1 Dobra vest 0 I drugi pišu o ovome:

Mondo: Srbija i Grčka istorijski prijatelji (VIDEO)

Kurir: Tadić: Srbija i Grčka su istorijski prijatelji i partneri

Radio Slobodna Evropa: Papandreu: 2014. godina za zapadni Balkan

RTS: Beograd između Skoplja i Atine



Srbija i Grčka istorijski prijatelji  

04.Jan.2010, Izvor: Mondo Srbija i Grčka istorijski prijatelji

Grčka i Srbija predstavljaju istorijske prijatelje i partnere u današnjici i sasvim sigurno strateške partnere i u budućnosti, ocenio je predsednik Srbije Boris Tadić posle razgovora sa grčkim premijerom Jorgosom Papandreuom u Beogradu.

Nastavak na Mondo... Losa vest 0 Dobra vest 0

Tadić-Papandreu: Podrška Grčke Srbiji na putu ka EU  

04.Jan.2010, Izvor: SrbijaNet.rs

Grčka i Srbija predstavljaju istorijske prijatelje i partnere u današnjici i sasvim sigurno strateške partnere i u budućnosti, a Atina će biti blizak saveznik Srbije na putu ka Evropskoj uniji, izjavili su posle današnjih razgovora u Beogradu srpski predsednik Boris Tadić i

Nastavak na SrbijaNet.rs... Losa vest 0 Dobra vest 0

Tadić i Papandreu saradnji i EU  

05.Jan.2010, 11:00, Izvor: EMportal

Srbija i Grčka su istorijski partneri i prijatelji, a to će i ostati, izjavio sinoć predsednik Srbije Boris Tadić posle razgovora s premijerom Grčke Jorgosom Papandreuom i zahvalio mu na podršci koju pruža Srbiji u evropskim integracijama.

Nastavak na EMportal... Losa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !