Preokret Olimpijakosa, poraz Maribora u Izraelu

Izvor: RTS, 16.Avg.2017, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Iako je Rijeka na poluvremenu u Pireju imala prednost, Olimpijakos se na kraju meča radovao velikoj pobedi (2:1). Maribor je, takođe, poveo u gostima protiv Hapoela, ali je izraelska ekipa vrlo brzo izjednačila i na kraju došla do pobede (2:1)
Hrvatski šampion je poveo u Grčkoj golom Brazilca Hebera u 42. minutu, pa je na odmor otišli >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << sa odličnim rezultatom.

Međutim, Ođiđa Ofoe je izjednačio u 66. minutu, a pritisak domaćina je rastao svake sekunde.
Zbog drugog žutog kartona, Leonard Zuta je isključen u u 83. minutu, pa je Rijeka ostala sa desetoricom na terenu.
Olimpijakos je do očekivane pobede došao u sudijskoj nadoknadi, strelac je bio Romao.
Hapoel Ber Ševa je na svom terenu savladao Maribor sa 2:1. Ekipa iz Slovenije je povela u 10. minutu meča, preko Tavaresa, ali prednost Slovenaca nije bila dugog veka.

Dva minuta kasnije ijednačio je Nvakaeme, a Cedek preokrenuo u poslednjim momentima prvog dela igre.
U nastavku meča domaći tim je bio opasniji, ali se rezultat nije menjao.