Atina -- Grčki poljoprivrednici koji protestuju nekoliko dana odbili su danas da se sastanu sa ministrom poljoprivrede Katerinom Batzeli.
Poljoprivrednici su odlučili da i dalje blokiraju saobraćajnice, pa će granica prema Bugarskoj, koja je jutros bila otvorena nekoliko časova, ostati zatvorena.Tokom sastanka sa predstavnicima sindikata trgovaca, oni su zaključili da imaju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zajednički cilj koji je finansijske prirode i odnosi se na povećanje plata, prenela je grčka agencija ANA.
Grčki premijer Jorgos Papandreu pozvao je juče poljoprivrednike da prekinu blokadu saobraćajnica, ukazujući da se zemlja nalazi u najgoroj krizi za nekoliko proteklih decenija.
Poljoprivrednici, koji traže više cene za svoje proizvode i veću pomoć države, već deveti dan blokiraju puteve i granične prelaze, podsećaju zapadne novinske agencije.
Bugarska i Rumunija apelovale su na Evropsku komisiju da zahteva od Grčke da odblokira granične prelaze, pri čemu je Sofija najavila i traženje odštete od 10 miliona evra, u cilju namirivanja gubitaka bugarskim transportnim kompanijama.