Olimpijakos pobedio Juventus u Grčkoj

Izvor: Politika, 22.Okt.2014, 22:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BEOGRAD – Fudbaleri Olimpijakosa napravili su veliko iznenađenje savladavši večeras Juventus na svom terenu sa 1:0, u trećem kolu Grupe A Lige šampiona. Jedini gol na utakmici postigao je Pajtim Kasami u 36. minutu.

Juventus je imao inicijativu posle primljenog pogotka, ali je golman grčkog tima Roberto odbranio veliki broj udaraca protivničkih igrača.

U drugoj utakmici u grupi, Atletko Madrid >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << je bio siguran i kod kuće sa 5:0 savladao Malme. Strelci za špansku ekipu bili su Koke, Mario Mandžukić, Antoan Grizman, Dijego Godin i Alesio Čerči.

Atletiko i Olimpijakos vode na tabeli Grupe A sa po šest bodova, dok Juventus i Malme imaju po tri.

Juventus će u narednom kolu 4. novembra dočekati Olimpijakos, dok će Malme kod kuće igrati protiv Atletika.

Fudbaleri Bajera pobedili su na svom stadionu u Leverkuzenu ekipu Zenita sa 2:0 u trećem kolu Grupe C Lige šampiona.

Golove za nemački klub postigli su Đulio Donati i Kirjakos Papadopulos. Bajer je utakmicu završio s igračem manje, pošto je Vendel isključen zbog drugog žutog kartona.

Monako je kao domaćin igrao nerešeno bez golova s Benfikom.

Arsenal je pobedili u Briselu ekipu Anderlehta sa 2:1, u trećem kolu Grupe D Lige šampiona.

Anderleht je vodio od 71. minuta pogotkom Endija Nadžara, ali je Arsenal u finišu susreta, golovima Kjerana Gibsa u 89. i Lukasa Podolskog u 90. došao do preokreta i pobede.

Borusija Dortmund bila je ubedljiva i sa 4:0 u Istanbulu savladala Galatasaraj. Dva gola za nemačku ekipu postigao je Pjer Obamejang, a po jedan Marko Rojs i Adrijan Ramos.

Real Madrid je lako savladao Liverpul u gostima sa 3:0, u utakmici trećeg kola Grupe B Lige šampiona.

Real je sve golove postigao u prvom poluvremenu, dvostruki strelac bio je Karim Benzema, dok je jedan pogodak postigao Kristijano Ronaldo.

Ludogorec je kao domaćin u Sofiji pobedio Bazel sa 1:0 golom Jordana Mineva u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bugarska ekipa sve do finiša susreta nije uspela da iskoristi igrača više, pošto je Sere Dije iz Bazela dobio crveni karton u 18. minutu.

A grupa:

Atletiko Madrid - Malme 5:0 (Koke 48, Mandžukić 61, Grizman 63, Godin 88, Ćerči 90+3)

Olimpijakos - Juventus 1:0 (Kasami 36)

Tabela: Atletiko Madrid 6 bodova, Olimpijakos 6, Juventus 3, Malme 3.