Nove dve bronze za Srbiju na EP u Strazburu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Jul.2015, 22:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpske reprezentativke u tekvondou Miljana Stefanov i Nevena Jokanović osvojile su danas bronzane medalje na Evropskom prvenstvu za kadete u Strazburu.

Stefanov je do medalje došla u kategoriji do 41 kilograma, a Jokanovićeva u kategoriji do 51 kilograma.

Ovo je treća bronza za Srbiju na EP u Strazburu, pošto je u petak treće mesto osvojila i Teodora Jović u konkurenciji do 37 kilograma. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<

Od ostalih srpskih takmičara Stefan Milić (do 53) je izgubio u borbi za medalju od Azerbejdžanca Junija sa 13:5, a u četvrtfinalu su poraženi Aleksandra Perišić (do 47) i Mateja Vučinić (do 57).

Na startu takmičenja neuspehe su doživeli Jovana Atlagić (do 44) i Luka Stanojlović (do 49).

"Zadovoljan sam uspehom mojih takmičara. Mislim da su mogli da doguraju do finala. Nevenina protivnica iz Francuske je postala prvak Evrope, dok je Miljanina osvojila drugo mesto. Obe takmičarke imale su po tri borbe do medalje i veoma kvalitetne protivnice", rekao je Mario Dujić, trener Eurošpeda iz Vršca, kluba u kom treniraju obe kadetkinje.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...