Belgijanci napunili mrežu Mađara, Kiralji sprečio goru katastrofu

Izvor: Vesti-online.com, 26.Jun.2016, 22:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mađarska fudbalska bajka završena je u osmini finala Evropskog prvenstva pošto je selekcija Belgija savladala naše komšije saubedljivih 4:0 (1:0).

Baš kao i u duelu Nemačke i Slovačke, favorit je vrlo brzo došao do prednosti i to golom Aldervejrelda u 10. minutu posle uvežbanog slobodnog udarca koji je izveo Kevin de Brujne.

Mogli su “crveni đavoli” već u prvih 45 minuta da reše >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << pitanje pobednika, a najzaslužniji za to što se to nije desilo je iskusni golman Mađara Gabor Kiralji koji je blistao u večerašnjem meču.

U drugom delu Belgijanci su prepustili terensku inicijativu rivalu i šansu su čekali iz kontranapada. Dočekali su je u 78. minutu kada je mladi Batšuaiji postigao drugo gol za svoju ekipa, da bi samo dva minuta kasnije Eden Azar rešio pitanje pobednika.

Nisu Belgijanci propustili priliku da u završnici postignu i četvrti pogodak, koji je bio delo Karaska, i tako postanu prva reprezentacija koja je to uspela na ovom takmičenju.

Dosta dobro ovaj meč je odsudila srpska sudijska ekipa predvođena Miloradom Mažićem.

Belgija će u četvrtfinalu igrati protiv Velsa, a ukoliko savlada ostrvljane za finale će se boriti sa boljim iz duela Portugalije i Poljske.

80. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Posle samo dva minuta u listu strelaca se upisao i Eden Azar koji je posle kontre Belgije lepo šutirao sa ivice šesnaesterca za 3:0

78. minut - GOOOOOOOOOOL, Tek što je ušao u igru umesto Romelua Lukaku mladi Miči Batšuaji je duplirao vođstvo Belgije i to posle odlične asistencije Edena Azara

45. minut - Završeno je prvo poluvreme, Belgija zasluženo vodi sa 1:0, a mogla je i više da na golu Mađara nema odličnog Kiraljija

16. minut - Kakav kiks Kurtoe, proklizao je, povratna lopta mu je promakla, ali srećom po njega nije išla u okvir gola pa ostaje 1:0 za Belgiju

10. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL, Posle centaršuta De Brujnea Aldervejreld je dočekao loptu na drugoj stativi u glavom je zakucao u Kiraljijev gol

Sastavi timova:

MAĐARSKA (4-2-3-1): Kiralji - Lang, Guzmić, Juhaš, Kadar - Nađi, Gera - Lovrenčić, Pinter, Džudžak - Salai

BELGIJA (4-3-3): Kurtoa - Menije, Aldervejrled, Vermalen, Vertongen - Najngolan, De Brujne, Vitsel - Mertens, Lukaku, Azar

New #HUNBEL line-ups... pic.twitter.com/nxXBYgIsv7— UEFA EURO 2016 (@UEFAEURO) June 26, 2016

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.