EL: Barselona pobedom izborila mesto među osam najboljih

Izvor: Vesti-online.com, 07.Apr.2016, 20:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Barselone savladali su u posledjem kolu Top 16 faze Evrolige Žalgiris u Kaunasu rezultatom 66:59.

Katalonci su osmim trijumfom u ovoj rundi takmičenja osigurali treću poziciju u gripi F i obezbedili mesto u Top 8.

Zanimljiv meč, gosti su prelomili u drugom poluvremenu, a kvalitetna igra u odbrani donela je izuzetno važnu pobedu.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Pau Ribas sa 14 poena, dok je Džoi Dorsi ostvario dabl-dabl učinak sa 12 poena i 13 skokova.

U timu Žaligirisa ibolji od ostalih bio je Vecvagars sa 13 poena, dok je Jankunas dodao 11 uz 9 uhvaćenih lopti.
Pogledaj vesti o: Evroliga