Barsa zaustavila PAO

Izvor: MVP.rs, 03.Dec.2016, 00:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kompletirano je 10. kolo Evrolige.

Prvi meč dana odigrali su timovi Darušafake Doguš i Olimpijakosa. Obe ekipe su u utakmicu ušle sa skorom od pet pobeda i četiri poraza, ali je u ovom susretu Olimpijakos bio mnogo bolji i slavi rezultatom 77:71.

Vasilis Spanulis je sjajno otvrio utakmicu sa sedam poena i doneo prednost Oliju. Darušafaka je uspela da prekrene rezultat sredinom druge deonice, ali je ona trajala 20 sekundi. Od tog trenutka do kraja utakice >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << gosti su držali rezultatsku prednost i slavili u završnici lišenoj rezultatske neizvesnosti.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Met Ložeski i Jorgos Printezis sa 15 poena, dok je 13 upisao Vasilis Spanulis. Nikola Milutinov je na parketu proveo 18 minuta i za to vreme upisao po četiri poena(2/2 za dva), skoka, izgubljene lopte i lične greške. Sa druge strane Vil Klajbur je imao dobro veče sa 21 poenom, a pratio ga je Bred Vonamejker sa 11 poena, pet skokova, četiri asistencije, ali i pet izgubljenih lopti.

Košarkaši Baskonije stigli su do šeste pobede u Evroligi. Oni su mnogo teže od očekivanog savladali Galatasaraj na svom terenu sa 69:62.

Izabranici Sita Alonsa bolje su otvorili meč i vodili sa 13 poena razlike na kraju prve deonice. Istanbulski tim se konsolidovao u nastavku, smanjio prednost do poluvremena, a u trećoj četvrtini uspeo da preokrene rezultat poenima Blejka Šilba. Ipak, Baskonija nije dozvolila veliko iznenađenje. Zaigrali su mnogo odlučnije u odbrani i sigurno meč priveli kraju.

Dva košarkaša iz pobedničkog tima imali su dvocifreni učinak. Johanes Vojtman i Rodrigo Bobua su postigli po 13 poena. Sa druge strane po 16 poena imali su Blej Šilb i Tibor Plajs koji je uz to sakupio i 11 skokova. Srpski internacionalac Vladimir Micov meč je završio sa šest poena(3/5 za dva, 0/4 za tri), četiri skoka i dve asistencije.

Košarkaši Barselona Lase nisu bili gostoljubljivi ekipi svoga bivšeg trenera Ćavija Paskvala. Katalonci su sjajnom odbrano u potpunosti zaustavili Panatinaikos Superfuds i slavili rezultatom 72:57.

Utakmica je bila veoma izjednačena u prvoj deonici. Ali je onda usledila kriza u napadu gostiju koji su imali previše "žutih minuta" i u drugoj i trećoj četvrtini zajedno postigli svega 21 poen, što je bilo dovoljno da Barselona prelomi meč i zasluženo slavi.

Jednu od boljih utakmica u sezoni odigrao je Ante Tomić. Hrvatski gorostas zabeležio je 16 poena uz šest skokova, a pratili su ga Aleksandar Vezenkov sa 12 i Tajris Rajs sa 10 pogodaka. Na drugoj strani po 13 pogodaka zabeležili su Džejms Feldin i Nik Kalates.

Naredne nedelje na programu je 11. kolo Evrolige, koje će u sredu 7. decembra otvoriti Makabi FOKS i Brose Bamberg.