Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Janukovič predložio alternativu "Južnom toku"  

22.Apr.2010, 16:00, Izvor: S media      Janukovič predložio alternativu Južnom toku

Predsednik Ukrajine Viktor Janukovič predlažio je danas modernizaciju ukrajinskog sistema za transport prirodnog gasa, kao alternativu izgradnji gasovoda "Južni tok".

"Predlažemo modernizaciju sistema za transport gasa kao alternativu 'Južnom toku' zato što se 'Severni tok' više ne može zaustaviti, on se gradi", rekao je Janukovič.

Modernizacija transportnog >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << sistema bi se sastojala iz tri faze: izgradnje gasovoda 'Bogorodčani- Užgorod', instaliranja nove opreme i izgradnje novog gasovoda duž postojećeg, objasnio je on.

Janukovič je podsetio da je ukrajinski sistem za transport gasa sada sposoban da transportuje oko 120 milijardi kubnih metara gasa, preneo je Prajm-Tas.

Ruski ministar energetike Sergej Šmatko je danas izjavio da Rusija, posle sniženja cene gasa za Ukrajinu, ne namerava da preispituje gasne sporazume sa drugim zemljama.

Rusija je, kako je podsetio Rojters, u sredu potpisala anekse važećeg desetogodišnjeg sporazuma, u skladu s kojima će cena ruskog gasa za Ukrajinu biti snižena gotovo za trećinu u zamenu za neke ustupke Kijeva, uključujući produženje korišćenja vojne baze na Krimu od strane ruske Crnomorske flote.

Ruski "Gasprom", najveći svetski proizvodjač gasa, isporučuje Evropi četvrtinu njenog ukupnog uvoza tog energenta i glavni je isporučilac gasa u neke članice Zajednice Nezavisnih Država.

Nastavak na S media...   
Losa vest 0 Dobra vest 0 I drugi pišu o ovome:

B92: Janukovič: Alternativa za Južni tok



Janukovič: "Severni tok" se ne može zaustaviti  

22.Apr.2010, Izvor: Radio Televizija Vojvodine Janukovič: Severni tok se ne može zaustaviti

KIJEV/MOSKVA - Predsednik Ukrajine Viktor Janukovič predlažio je danas modernizaciju ukrajinskog sistema za transport prirodnog gasa, kao alternativu izgradnji gasovoda "Južni tok".
"Predlažemo modernizaciju sistema za transport gasa kao alternativu 'Južnom toku' zato što se 'Severni tok' više ne može zaustaviti, on se gradi", rekao je Janukovič.
Modernizacija transportnog...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine... Losa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !