Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Predsednik Policijskog sindikata dobio otkaz  

03.Avg.2007, 11:00, Izvor: Blic     

Predsednik Policijskog sindikata Srbije Veljko Mijailović rekao je danas da je dobio otkaz zbog konferencije za novinare od 10. maja na kojoj je govorio o problemima zaposlenih u Ministarstvu unutrašnjih poslova.

Kako je navedeno u rešenju o prestanku radnog odnosa od 12. jula, Mijailović je odgovoran što je u uniformi policijskog službenika, na pres konferenciji u Medija centru, pod >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nazivom "Diktatura ministra policije Dragana Jočića" izneo neistinite tvrdnje o MUP-u.

Mijailović je, na današnjoj konferenciji za novinare, najavio da će se žaliti na to rešenje, a potom će, ako bude potrebno, sa svojim advokatima pravdu potražiti i u civilnim sudovima. On je istakao i da nije tačno da je na ranijoj konferenciji izneo neistine i ocenio da je ceo postupak protiv njega iskonstruisan. Dodao je da se "sindikat samo zalaže za socijalni dijalog sa poslodavcem koji mora da poštuje zakon".

Generalni sekretar policijskog sindikata Srbije Pavle Heđeši smatra da je krajnje vreme da se policajcima plati njihov prekovremeni rad.

"Policijski službenici su premoreni, putuju po 200-300 kilometara, njihovo radno vreme je i po 18 sati a plata se obračunava linerano na osnovu 174 radna sata", rekao je Heđeši.

Nastavak na Blic...   
Losa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !