Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Nabujala Tamnava odnela mostove  

02.Jul.2010, 15:45, Izvor: Blic      Nabujala Tamnava odnela mostove

Nabujala reka Tamnava odnela je danas na području opštine Ub nekoliko mostova, rečeno je u Opštinskom štabu za borbu protiv elementarnih nepogoda.

"Tamnava je nadošla i odnela mostove u selima Brezovica i Takovo, koji su bili 'načeti' u prethodnim plavnim talasima", rekao je Beti predsednik tog štaba Branislav Sarić.

On je ukazao da nad opštinom Ub "nevreme besni >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << već dva sata", pa su ekipe koje su obilazile teren jedva uspele da pobegnu i vrate se na Ub.

Na području te opštine odneta su još tri manja mosta, koja nisu izdržala nalete rečica Banjankuše i Klenovice.

"Situacija postaje dramatična jer su nam stradala 'rubna sela'. Nikada do sada nismo imali potrebu da branimo preko 200 kilometara obala i utvrda, a mehanizaciju za toliki posao teško možemo da angažujemo", rekao je Sarić.

On je dodao da su se juče "izborili sa rekom Ubačom" tako što su višak vode ispustili u ribnjak u selu Dokmir.

Po sedmi put od februara se dešava da Tamnava, Ubača i još nekoliko manjih reka plave naselja, a štete od poplava su već premašile dva miliona evra.

Nivo Dunava u blagom padu

Nivo Dunava kod Smedereva opao je jutros za četiri centimetra, ali je i dalje za 30 centimetra iznad kote vanredne odbrane od poplava, saopštio je Gradski štab za odbranu od elementarnih nepogoda.

Vodostaj Dunava kod Smedereva trenutno iznosi 730 santimetara. Železničko industrijska škola u Smederevu zaštićena je nasipom, ali je ugrožava podzemna voda.

Zbog visokog vodostaja Dunava 2006. ta škola je i pored svih mera obezbeđenja i nasipa bila poplavljena, a posle povlačenja vode bila je renovirana.

Kanalska mreža u Godominskom polju takođe je u režimu vanredne odbrane od poplave.

Stanovnici nebranjenog područja u ribarskim naseljima i snabdevaće se i danas vodom iz cisterne koja dolazi jednom dnevno.

U ribarskom naselju Orešac cisterna će biti od 10.30 do 12.00, a naselju Metalor od 12.30 do 13.30 minutra, navodi se u saopštenju.

U zaleđu jezavskog nasipa, od Topovske kule smederevske tvrđave do železničko industrijske škole, jedinice gradskog vatrogasnog društva i kompanije "Ju es stil Srbija" pumpama otklanjaju prelivenu vodu.

Nastavak na Blic...   
| Pročitaj ovu vest iz drugih izvoraLosa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !