Izložba slika "Firentinske metamorfoze" austrijske umetnice Đine Šenk Roš biće otvorena danas u Italijanskom institutu za kulturu "P a l a z z o Italia" u Beogradu, saopšteno je iz tog instituta.
U saopštenju se navodi da postavka predstavlja svojevrstan nastavak izložbe Đine Šenk Roš "Cetinale. Storie e visioni", koja je predstavljena u "P a l a z z o Publico" u Sijeni.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
"Umetnica kroz svoje slike u ulju oživljava zapostavljene i nepoznate statue firentiskih vrtova, darujući im novi fascinantni život. Ona svoju pažnju usmerava na detalje koji se uverljivo i gotovo sami po sebi izdvajaju iz kamena i na taj način predstavljeni objekat inteziviraju na magičan i uznemirujući način", piše u saopštenju.