Zvezda poražena u Berlinu, Olimpijakos bolji od Efesa

Izvor: Politika, 27.Mar.2015, 00:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Berlinu od ekipe domaće Albe sa 73:68, dok je Olimpijakos u Atini slavio protiv Efesa rezultatom 86:75, u utakmicama 12. kola Top 16 faze Evrolige.

Izabranici Dejana Radonjića pretrpeli su deveti poraz u E grupi, pa su ostali i bez teoretskih šansi za plasman u četvrtfinale, dok je Alba nakon šeste pobede i dalje „u igri”.

Olimpijakos je kod kuće ostvario devetu pobedu u okviru F grupe, tako da je i >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << matematički obezbedio prolaz u narednu rundu, dok je tim Efesa, kojeg predvodi Dušan Ivković, sedmim porazom zakomplikovao situaciju i predstoji mu neizvesna borba za četvrtfinale.

Gosti iz Istanbula odigrali su veoma dobro tri četvrtine susreta i dugo bili na korak od iznenađenja, ali je Olimpijakos briljirao u poslednjoj deonici i zasluženo došao do dragocenog uspeha.

Grčku ekipu do trijumfa su predvodili Lafajet sa 17, Printezis sa 15 i Papapetru sa 12 poena, dok su kod gostiju najefikasniji bili Perperoglu sa 23, Krstić sa 12 i Šarić sa 10.

Armani je u Milanu nadigrao Laboral Kuću (99:85) i četvrtom pobedom sačuvao kakve-takve šanse za prolaz dalje, dok je Fenerbahče rutinski slavio protiv Unikahe u Istanbulu (78:63), gde je meč obeležio pogodak srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića sa pola terena.

--------------------------------------------------------------------------

Radonjić: Povrede problem, presudilo iskustvo Albe

BERLIN - Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da je njegov tim bio opterećen povredama, kao i da je Alba pobedila zahvaljujući većem iskustvu.

„Došli smo u Berlin bez dvojice igrača, a onda smo ostali bez Markusa Vilijamsa. To nam je otežalo situaciju, što je Alba iskoristila, naročito u odbrani. U drugom poluvremenu smo dobro reagovali i poboljšali odbranu, ali je Alba u završnici pokazala da je iskusnija i odnela je pobedu”, rekao je Radonjić.

Zvezda je gubila i sa 19 poena razlike, ali je u poslednjoj četvrtini izjednačila na 61:61, da bi Alba u finišu odnela pobedu.

Trener Albe Saša Obradović pohvalio je svoj bivši tim.

Crvena zvezda je vrlo dobar evroligaški tim...Bio sam vrlo zadovoljan prvim poluvremenom, potpuno smo kontrolisali utakmicu. U drugom poluvremenu smo mnogo grešili, što pokazuje da nam fali iskustva u Evroligi. Ali, ipak smo pronašli način da pobedimo na kraju”, rekao je Obradović.

Beta

-------------------------------------------------------------------------

Rezultati:

E grupa:

Alba - Crvena zvezda 73:68 (22:9, 17:13, 20:27, 14:19)

Sutra igraju Galasaraj - Panatinaikos i Real Madrid - Makabi.

Odigrano u sredu: Žalgiris - Barselona 72:83.

Tabela: Barselona 9-3, Real Madrid 9-2, Makabi 7-4, Alba 6-6, Panatinaikos 6-5, Žalgiris 4-8, Crvena zvezda 3-9, Galatasaraj 2-9.

F grupa:

Fenerbahče - Unikaha 78:63 (19:21, 20:12, 24:12, 15:18)

Olimpijakos - Efes 86:75 (17:16, 18:19, 18:22, 33:18)

Armani Milano - Laboral Kuća 99:85 (20:25, 19:18, 35:17, 25:25)

Sutra igraju Nižnji Novgorod - CSKA Moskva.

Tabela: Fenerbahče 10-2, Olimpijakos 9-3, CSKA 9-2, Laboral i Efes 5-7, Armani 4-8, Nižnji Novgorod 3-8, Unikaha 2-10.