UŽIVO: Vojvodina - Crvena zvezda 0:1 (48. minut)! Rakić pogodio pa izašao

Izvor: Vesti-online.com, 23.Avg.2014, 22:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sjajnim golom Đorđa Rakića u 16. minutu, Crvena zvezda vodi 1:0 u Novom Sadu protiv Vojvodine. Strelac jedinog gola na utakmici napustio je zbog povrede teren u 35. minutu.

Nenadu Milijašu će susret u Novom Sadu verovatno da bude poslednji u dresu Zvezde

Od pojačanja koja su registrovana, na klupi za rezerve Beograđana sedeće Bogdan Planić i Nenad Gavrić. Iskusni Savo Pavićević je rovit, ali je u sastavu Zvezde.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Stojanović je na terenu umesto Makarića u timu Vojvodine.

45+3. minut - Završeno je prvo poluvreme vođstvom Zvezde 1:0.

42. minut - Milijaš je pokušao posle centaršuta Mijailovića, ali je lako to zaustavio Milinković Savić.

40. minut - Gaćinoviću se ukazuje pomoć posle oštrog starta Pavićevića.

35. minut - Rakić je napustio teren zbog povrede. U igri je mladi Luka Jović.

33. minut - Alivodić je bio u dobroj prilici, šutirao je iskosa sa desne strane, ali samo u golmana Predraga Rajkovića. Zvezda se povukla, inicijativa domaćina.

32. minut - Voša u naletu, ali je Alivodić samo uspeo da iznudi korner. Mladi golman Zvezde Rajković siguran.

29. minut - Gaćinović je pokupšao iz daljine, ali lopta je otišla iznad gola. Lepa atmosfera na "Karađorđu". Više od 10.000 gledalaca i pored kiše bodri svoje ljubimce.

27. minut - Rajković je izbio loptu u korner posle šuta Veselinovića. "Lale" sve opasniji po gol Zvezde.

25. minut - Gaćinović je bio u prilici, ali je dobro intervenisao štoper Beograđana Lazić.

21. minut - Vojvodina se trgla posle primljenog gola. Napada sve više na gol Rajkovića koji već 200 minuta nije primio gol.

16. minut - GOOOOL - Zvezda vodi 1:0. Strelac Đorđe Rakić. Sjajno je centarfor Zvezde opalio sa 25 metara. Lopta je otišla pod prečku, nemoćan je bio mladi Milinković Savić.

12. minut - Pečnik pokušava glavom posle kornera Milijaša, ali pored gola šutira Slovanac. Zvezda bolja u prvih 15 minuta.

10. minut - Lazović je bio u solo prodoru, ali je slabo šutirao. Siguran je bio golman Novosađana Milinković Savić.

5. minut - Povređen je Đorđe Rakić. Na zagrevanju je poslat Luka Jović. Zvezda aktivnija na startu meča.

1. minut - Utakmice je počela.

SASTAVI

VOJVODINA: Milinković Savić, Nastić, Babić, Pekarić, Makarić (od 46. Stojanović), Ivanić, Alivodić, Puškarić, Poletanović, Veselinović, Gaćinović.

CRVENA ZVEZDA: Rajković,Petković, Lazić, Pavićević, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Lazović, Savićević, Pečnik, Rakić (od 35. Jović).