KRAJ: Panatinaikos - Crvena zvezda 70:59 (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 28.Okt.2016, 19:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pratite tekstualni prenos meča na sajtu MOZZART Sporta

OTREŽNJENJE!

KRAJ UTAKMICE - 70:59

39. minut - Evo i Dobrića u igri, to je njegov debi u Evroligi, a Rivers nastavlja da pogađa trojke - 70:55. Bjelica je vezao četiri poena, ali sada je kasno za bilo kakav preokret

37. minut - Dženkins je promašio šut za tri, a Zeleni u napadu opet lako dolaze do slobodnih bacanja. Prvo Gist pa >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << potom i Kalates

36. minut - Feldin je prošao pored Simonovića i dao koš uz faul - 66:53

35. minut - Težak šut Bjelice koji je neprecizan. Mnogo skokova u napadu Zelenih

Opet trojkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Bjelice - deset razlike!

34. minut - Bjelica je imao dobru šansu, ali je posle promašaja dao trojkuuu - 63:50

32. minut - Buruzis je promašio trojku, Zvezda je zaigrala daleko bolju odbranu, a Volters za sada dobro igra na pleju s obzirom na činjenicu da verovatno ne zna više od par akcija

OSAM MINUTA DO KRAJA

Zvezda u seriji 6:0, Dženkins je pogodio

Zvezda je mnogo stegla odbranu, sada je to na nivou prethodnih utakmica

31. minut - Volters je napao i zabeležio 8. poen u stilu Navara, a potom je i Dženkins odlično prošao - 61:45

KRAJ TREĆE ČETVRTINE - 61:41

Zvezda ima šut za dva poena - 9/22

30. minut - Volters je lepo prošao i dao koš uz faul Feldina - 59:41. Njegov 6. poen

30. minut - Dženkins je sada dobro prošao i dao prve poene na utakmici, ali je Buruzis u sledećem napadu dao svoj 10. poen - 59:38

28. minut - Volters je promašio iz koraka za dva, ali je u sledećem napadu Simonović pogodio laganim polaganjem - 56:36

26. minut - Volters je pogodio s velike udaljenosti za tri poena u poslednjoj sekundi napada. Kakav način da se postigne prvi koš u novom timu - 54:34

26. minut - PAO nastavlja da igra organizovano. Sada je Feldin našao Kalatesa ispod koša

25. minut - Gudurić je proigrao Kuzmića koji je zakucao. Centar Zvezde igra zaista odlično protiv bivšeg kluba, ali je jedini raspoložen igrač

Singlton je udario rampu Mitroviću, a potom je kapiten Zvezde iznudio faul u sledećem napadu. Dangubić je promašio dva vezana šuta za tri poena

23. minut - Kako je raspoložen Panatinaikos - Kalates precizan za tri - 52:29

22. minut - Nikols je napao prodorom i iznudio penale - 47:25. Dangubić je vratio dobrim prodorom, ali je Gist pogodio svoj 14. poen uz malo sreće. Mitrović je pogodio trojku - 49:29

21. minut - Nastavljen je meč u Atini. Pokušao je Jović za tri, ali nije uspeo

POLUVREME - 46:25

20. minut - Zeleni su raspoloženi za igru, Singlton je asistirao za Gista koji je zakucao - 43:25. Gist je pogodio uz faul Mitrovića - 46:25. Za sada izgleda jako loše...

17. minut - Kuzmić precizan uz slobodno bacanje - 41:23. Deluje da nije problem toliko rezultat već igra Zvezde. Posebno u odbrani. Mada je i napad prilično anemičan. Sada pogađa Mitrović, tajm-aut Paskvala.

16. minut - Kuzmić ponovo daje koš (10p) i pokazuje da je jedini raspoložen igrač večeras crveno-belih. Potom Rivers pravi korake

15. minut - Buruzis opet pogađa, Simonović opet maši, Rivers ponovo zakucava za svoj deveti poen. Odbrana Zvezde kao da ne postoji - 41:18

14. minut - Simonović je promašio trojku, ali je Kuzmić zabeležio skok i poen. A Rivers je pokazao kakav šut za tri poena poseduje - 37:16

14. minut - Gudurić polovičan sa linije penala - promašio je oba šuta. Zvezda bez koša u drugoj deonici

Evo ga sada i Buruzis za tri poena - 20 razlike

13. minut - Probao je Volters do Kuzmića, ali kombinacija nije prošla. Na drugoj strani Kalates prolazi kroz odbranu Zelenih kao kroz sir - 31:14

12. minut - PAO daje lake poene. Prvo je pogodio Buruzis, a potom i Kalates - 29:14. Zvezda ne uspeva da igra odbranu na pravom nivou i već sada ima priličan zaostatak. U napadu igra previše brzopleto, nema izgrađenih akcija

11. minut - Opet Kej Si Rivers napada iz prodora i vodi PAO  do pobede, a Volters je na terenu - dakle DEBI Zvezdinog pleja

KRAJ PRVE ČETVRTINE - 23:14

Rivers pogađa iz prodora u poslednjem sekundu prve četvrtine

Simonović pogađa dva poena i imaće dodatno bacanje - 21:14

10. minut - U poslednjem skundu napada pogađa Gist iz okreta - njegov 7. poen - 21:12

9. minut - Evo Bjelica pod košem, važan koš za samopouzdanje. Gist vraća. Kako Zvezda uradi nešto dobro, Zeleni odmah vrate u sledećem napadu

8. minut - Kalates je pogodio, a onda je Jović vratio trojku! Potom je Gist pogodio uz faul Jovića - 17:10

7. minut - Kaltes pogađa u kontri, pre toga se Bjelica nije snašao pod košem. Ali Gudurić pogaša trojku! - 11:7

5. minut - Ozbiljna razlika na strani domaćina, Nikols pogađa nakon utrčavanja, sa druge strane Kuzmić - faul u napadu - 9:4.

5. minut - Evo i poena Kalatesa, potom Kuzmić gubi lotpu.

4. minut - Konačno, ponovo Kuzmić - 5:4

2. minut - Evo poena i Feldina, ali i greške Zvezdinih igrača - tri vezane izgubljene lopte.

2. minut - Nikols pogađa uz faul Mitrovića, a potom i dodatno slobodno bacanje - 3:2

1. minut - Kuzmić otovara utakmicu poenima pod kožem domaćina - 0:2

Počela je utakmica!

- Atmosfera u OAKA areni nije spektakularna, neće biti one vatre kakva zna da bude na tribinama kada igraju Zeleni

Poštovani čitaoci dobro veče, dobro došli na tekstualni prenos meča 4. kola Evrolige u kom se sastaju Panatinaikos i Crvena zvezda (20.15h). Oba tima u doskorašnjem delu Evrolige imaju skor od dve pobede i jednog poraza, a MOZZART KVOTE za ovaj duel možete pogledati OVDE.

Oba tima su igrala pre samo dva dana, tako da će u ovom duelu i umor imati velikog udela. Zeleni su nedavno doveli Ćavija Paskvala na klupu koji je debitovao pobedom na gostovanju Brose Basketu, a Zvezda ide u Atinu posle velike pobede nad Barselonom.

Dejan Radonjić je istakao pre meča da njegovu ekipu u Atini čeka borba sa velikanom evropske košarke.

"Igramo protiv velikana evropske košarke Panatinaikosa, koji je značajno pojačao tim igračima ogromnog iskustva i evroligaškog rejtinga. Predvodi ih novi trener, koji je fantastično vodio Barselonu i s njom osvojio i titulu prvaka Evrope - Ćavi Paskval", rekao je Radonjić.

Opširnu najavu meča koju je za vas spremio Nenad Jovanović možete pročitati OVDE.

Detaljnu analizu igrača i igre Panatinaikosa pročitajte OVDE.