UŽIVO: Neptunas - Crvena zvezda 30:22 (12. minut) Litvanci se plaše Bobija i pogađaju trojke

Izvor: Vesti-online.com, 23.Okt.2014, 18:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pet pobeda iz isto toliko mečeva je iza Zvezde ove sezone. Razloga za zadovoljstvo u redovima izabranika Dejana Radonjića svakako ima, ali prostora za opuštanje ne. Paklen ritam utakmica se nastavlja. Rival u 2. kolu grupe D Evrolige je litvanski Neptunas. Ostanite uz portal Vestionline i iz minuta u minut pratite dešavanja iz Klaipede.

Jedan od junaka pobede nad Galatasarajem: Jaka Blažič

Pred crveno-belima je neugodan rival, a dodatno otežavajuća okolnost predstavlja dug put do Klaipede, najpre avionom, potom autobusom.

12. minut - Gaulijus ne staje. Pogodio je četvrtu trojku i doneo dvocifrenu prednost Neptunasu.

10. minut - Kraj prve deonice. Litvanski tim konstantno zaobilazi reket i forsira šut spolja. Za sada im taktika daje rezultat.

9. minut - Gaulijus je stigao do 11 poena, pošto je ubacio treću trojku. Blažič pogađa posle prodora.

7. minut - Probudio se Zvezdin general Markus Vilijams. Najpre je ubacio trojku, a potom završio kontru. Zavackas je siguran sa velike udaljenosti. Neptunas već ima četiri pogođena šuta van linije 6.75.

5. minut - Kalinić je u prepoznatljivom stilu krenuo na zakucavanje, ali je fauliran taman kada je trebalo da dotakne obruč. Polovičan je bio Nikola sa penala. Gaulijus je pogodio za tri, prvo vođstvo Neptunasa. Tajm aut traži Dejan Radonjić.

2. minut - Prva trojka za crveno-bele delo je Čarlsa Dženkinsa. Pre pogotka, Litvanci su dva puta pokušali van 6.75. Domaći igrači zaobilaze u širokom luku Bobana Marjanovića.

1. minut - Utakmica je počela. Kapiten Mitrović odmah pogađa sa distance.

SASTAVI TIMOVA:

NEPTUNAS: Mazejka, Girdzijunas, Nacijus, Sinica, Dimša, Gailijus, Šarakauskas, Galdikas, Šakur, Zavackas, Vasijulis, Butkevičijus.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams, Rebić, Dangubić, Mitrović, Lazić, Blažič, Kalinić, Marjanović, Tejić, Dženkins, Jović, Cirbes.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.