(KURIR TV) ARENA PROGUTALA VELIKANA: Moćna Zvezda razbila Barselonu za drugu pobedu u Evroligi

Izvor: Kurir, 26.Okt.2016, 18:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Srpski predstavnik u evropskoj eliti sada ima skor 2-1, dok je katalonski gigant na 1-2

Utakmici u najvećoj hali na Balkanu prisustvovalo je više od 18000 gledalaca Upravo na krilima energije s tribina izabranici trenera Dejana Radonjića, počev od druge četvrtine, odigrali su vrhunsku partiju i uzeli najveći skalp ove sezone

Posle prvih deset minuta, u kome je Barsa dominirala i taj deo igre dobila 16:9, na terenu je postao samo jedan tim - Crvena >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << zvezda "Delije" su uživale gledajući crveno-belu rapsodiju Istina je da je gostima nedostajalo nekoliko važnih igrača (Navaro, Dolman, Koponen), ali i da su bili kompletni teško da bi mogli da se suprotstave raspoloženom domaćinu

Zvezda je ponovo odigrala maestralnu odbranu, što joj je odavno postalo zaštitni znak, a u napadu je prednjačio fenomenalni Marko Gudurić Postigao je ukupno 21 poen, ali najveći deo u periodu kada su crveno-beli lomili Barsu - tokom druge deonice Upravo tada je blistao i Marko Simonović, koji je na kraju ostao na 13 poena U finišu Mirko Bjelica je stigao do 12 poena, Branko Lazić do devet, Čarls Dženkins do osam

Dodajmo da je Gudurić imao i pet asistencija

Na drugoj strani, bolji od ostalih bili su Bred Oleson sa 15 poena i Viktor Klaver sa 12 poena i čak deset skokova

Večerašnji rivali već u petak igraju mečeve četvrtog kola - Zvezda gostuje Panatinaikosu, a Barselona će priliku za popravni imati pred svojim navijačima protiv Bamberga

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

KRAJ - 76:65!

38 minut - 71:57 - Crveno-beli se sada poigravaju

35 minut - 65:55 - Zvezda bez problema održava prednost

32 minut - 62:51 - Bjelica daje dva, a Erikson tri poena na startu poslednje deonice

Treća četvrtina - 60:48:

30 minut - 60:48 - Rajs trojkom smanjuje zaostatak Barse, ali Dženkins odmah uzvraća

30 minut - 57:45 - Zvezda uzvraća sa 4:0

29 minut - 53:45 - Barsa uj seriji 5:0

27 minut - 51:38 - Gudurić ne posustaje, sada je na 16 poena

27 minut - 49:38 - Kuzmić za prvu dvocifrenu prednost!

26 minut - 47:38 - Igra se koš za koš, pa Zvezda održava razliku

21 minut - 43:34 - Simonović vraća trojku!

21 minut - 40:34 - Drugo poluvreme počelo je trojkom Olesona Prekinuo je seriju Zvezde

Druga četvrtina - 40:31:

20 minut - 40:31 - NEVEROVATNI GUDURIĆ! Dao je koš pod faulom, doduše promašio bacanje, ali u prvom poluvremenu dao je 13 poena! Zvezda je u seriji 16:0

20 minut - 38:31- Još jedna trojka Gudurića! Serija Zvezde 14:0!

20 minut - Ribas je pao iako ga niko nije ni pipnuo, a onda je na nosilima iznet sa terena Dobio je aplauz sa tribina pune "Arene"

20 minut - 35:31 - Lazić krade loptu i poentira

18 minut - 33:31 - Simonović daje trojku sa više od osam metara!

18 minut - 30:31 - Dženkins je presekao loptu, a posle kontre Simonović je realizovao zicer

17 minut - 28:31 - I ponovo Gudurić!

16 minut - 24:29 - Gudurić je u seriji, njegovih sedam poena Jović je od saigrača dobio nehotičan udarac po licu, potekla je i krv

16 minut - 22:29 - Treća uzastopna trojka Ribasa!

16 minut - 22:26 - PRVA TROJKA ZVEZDE - SIMONOVIĆ!

15 minut - 19:26 - Gudurić za dva, pa Ribas PONOVO za tri

15 minut - 17:23 - Treća trojka Barse, sad je precizan i Ribas

14 minut - 17:20 - Zakucavanje Dorsija

13 minut - 17:18 - Lazić daje svoje prve poene u poslednjem sekundu napada

12 minut - 15:18 - Simonović i Gudurić smanjuju zaostatak sa penala, ali domaćin nije iskoristio napad posle namernog prekršaja Dorsija

Prva četvrtina - 9:16!

10 minut - 9:16 - Bjelica smanjuje, ali Oleson je nezaustavljiv, pogodio je još jednu trojku, ovu uz zvuk sirene Sada je na deset poena

10 minut - 7:13 - Perperoglu za najveće vođstvo Barse

9 minut - 7:11 - Prva trojka na meču Strelac Oleson Amerikanac je "povezao" sedam poena

Ante Tomić je deseti najbolji skakač Evrolige - 969!

7 minut - 7:8 - Problem za Barsu, Tomić je napravio drugi faul, a Dangubić pogodio samo jedno bacanje

7 minut - 6:8 - Oleson vezao četiri poena

5 minut - 6:4 - Dangubić za prvo vođstvo Zvezde

3 minut - 2:2 - Jović iz kontre Prvi poeni Zvezde posle više od dva minuta igre

1 minut - 0:2 - Meč je počeo! Prve poene dao je Tomić

19:00 - Prva petorka Zvezde: Jović, Dženkins, Dangubić, Mitrović i Kuzmić

18:59 - Opet! Delije nadglasale himnu Evrolige!

U Areni grmi sa tribina

18:57 - Evroliga je duel Zvezda i Barse izabrala za meč nedelje

18:55 - Arena je puna!

18:51 - Barcokas: U žestokom ambijentu

"Moraćemo da se borimo na poseban način, jer nas čeka meč na strani, a sva evroligaška gostovanja su teška Ovaj duel će ipak biti odigran u žestokom ambijentu, pa ćemo morati da kontrolišemo svoje emocije i da ponekad igramo i protiv njih", rekao je trener Barselone Jorgos Barcokas

18:47 - Rakićević debituje

Poslednji novajlija Crvene zvezde Petar Rakićević mogao bi da debituje večeras pošto se prvi put od dolaska nalazi u rosteru

18:44 - Radonjić: Ogroman izazov

"Dolazi nam Barselona i očekuje nas jedno divno veče u Areni Igramo sa prošlosezonskim učesnikom Fajnal-fora, kluba sa visokim ambicijama i igračima koji su mnogo uradili u karijeri Pred nama je ogroman izazov Barselona dolazi sa glasnim najavama da će nas savladati i niko ne beži od toga da je favorit Imamo veliku želju da napravimo novi podvig i nadu da možemo da igramo sa svima Verujem da možemo da budemo konkurentni Barseloni, iako je odlično popunjena na svim pozicijama", rekao je trener Zvezde Dejan Radonjić

18:43 - Delije se okupljaju ispred Arene

18:41 - Gosti desetkovani

Amerikanac koji igra za Kosovo Džastin Dolmen navodno je povređen, a moguće je da ne želi da se izlaže pažnji Delija, koje su mu sigurno spremile vruć doček Huan Karlos Navaro, Petri Koponen i Šejn Laval takođe nisu na raspolaganju treneru Jorgosu Barcokasu

18:39 - Barsa uspešnija

Crvena zvezda i Barselona sastajale su se dva puta u Evroligi, u sezoni 2014/15 Oba puta pobedili su Katalonci

18:35 - Barselona je startovala pobedom na gostovanju Uniksu 69:63, a onda je kod kuće poražena od Fenerbahčea 72:73

18:30 - Crvena zvezda je na startu ovosezonske Evrolige poražena od Darušafake u dvorani "Aleksandar Nikolić" uprkos vođstvu od 16 poena - 70:73 Crveno-beli su zatim trijumfovali u Istanbulu protiv Galatasaraja 85:83

Autor: Kurir sport