UŽIVO: Galatasaraj - Crvena zvezda 79:82 (40. minut)! Još 8 sekundi do kraja

Izvor: Vesti-online.com, 21.Nov.2014, 21:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Luka Mitrović i Karlos Arojo

Crveno-beli će igrati bez povređenog Stefana Jovića. U tmu Galatasraja neće biti povređenih Pocijusa i Micova, dok u odnosu na meč u "Kombank areni" nema ni Nolana Smita, koji je dobio otkaz, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << a blizu odlaska iz kluba su Vujukas i Džavaji.

40. minut - Arojo pogađa, vodi Galatasaraj. Trojka Kalinića za plus 2 - 79:77. Vilijams pogađa jedno bacanja, još 12 sekundi do kraja meča. Domaćin ima poslednji napad. Dangubić faulira Arslana, dva bacanja za pleja domaćina. Devet sekundi do kraja, penal zavšnica. Marjanović na liniji bacanja. Siguran je centar Zvezde.

39. minut - Kalinić trojka za 76:72. Vraća trojku Arslan.

38. minut - Erceg pogađa trojku za 70:73. Erceg sa linije bacanja smanjuje na samo poen za Zvezdu. - 72:73. Čak 27 poena Zorana Ercega, još 2 minuta i 45 sekundi do kraja meča. Drama!

37. minut - Marjanović vraća plus 6 - 73:67. Još tri minuta i 20 sekundi do kraja. Zvezda odoleva Galatasaraju.

36. minut - Kalinić za plus 7 - 72:65. Sjajne asistencije Vilijamsa. Gonlum smanjuje.

35. minut - Zvezda nije iskoristila napada kod rezultata 68:62. Arslan smanjuje sa linije slobodnih bacanja.

34. minut - Erceg sa linije bacanja smanjuje na samo 3, 62:65. Trojka Vilijamsa za 68:62. Lakše se diše.

33. minut - Guler pogađa trojku, samo 5 za Zvezdu - 60:65.

32. minut - Gonlum sa linije bacanja smanjuje na samo šest razlike - 63:57. Zakucavanje Cirbesa za 65:57.

31. minut - Guler smanjuje na 63:56.

30. minut - Arslan smanjuje na 7, ali Mitrović sa linije slobodnib bacanja vraća Zvezdi +9 - 20 poena kapitena. Posle treće četvrtine vodi Zvezda 63:54.

29. minut - Gonlum smanjuje, ali Blažič vrača Zvezdu na +9 - 61:52.

28. minut - Mitrović sa linije slobodnih bacanja vraća Zvezdu na +9, 59:50.

27. minut - Vilijams za +10 Zvezde  -57:47. 17:2 serija Zvezde u trećoj četvrtini. Arojo postiže trojku.

26. minut - Marjanović nezaustavljiv u reketu. Vilijams ima devet asistencija dosad.

25. minut - Vujukas prekida seriju Zvezde - 47:54.

23. minut - Novo zakucavanje Marjanovića, serija Zvezde 10:0. Ratigrao se i Kalinić za plus 7 Zvezde - 52:45.

22. minut - Novo zakucavanje Marjanovića, za 45:44. Zvezda vodi 46:45 poenima Kalinića.

21. minut - Marjanović ubacuje prve poene u nastavku.

20. minut - Sa pet poena Karlosa Aroja Galatasaraj ponovo ide na solidnu prednost - 45:38. Prvi poeni Vilijamsa za 45:40. Domaćin ima poslednji napad u prvom poluvremenu. Aradori pogađa, sudije pregledaju snimak. Ipak, koš ne važi. Posle prvog poluvremena - 45:40 za Galatasaraj.

19. minut - Mitrrović već 16 poena. Fenomenalna asistencija Markusa Vilijamsa.

18. minut - Nova trojka Luke Mitrovića.

17. minut - Već 16 poena Ercega. Marjanović smanjuje na 35:29. Nezaustavljivi je Zoran Erceg na večerašnjem meču.

16. minut - Novi poeni Ercega, već 14 poena Srbina u dresu Galate. Zakucavanje Majanovića.

15. minut - Poeni Marka Tejića, za 29:24.

14. minut -Arslan sa linije slobodnih bacanja poveđava vođstvo Galatasraja - 29:22.

13. minut - Džavaji pogađa prve poene na meču. Tehnička greška za trenera domaćina Atamana. Trojka Arslana, 27:22.

12. minut - Blažić smanjuje sa linije slobodnh bacanja, 22:21.

11. minut - Trojka Marka Tejića, za 22:19.

10. minut - Luka Mitrović siguran sa linije bacanja, već 11 poena kapitena. Gonlum povećava na 22:16, to je rezultat prve četvrtine.

9. minut - Poeni Vujukasa, za 18:14. Nova serija Galate - 6:0, za 20:14.

8. minut - Erceg već ubacio 10 poena. Trojka Mitrovića, njegov deveti uzastopni poen. Erceg nastavlja seriju, već 12 poena srpskog internacionalca.

7. minut - Nova serija kapitena Zvezde Luke Mitrovića. 8:0 serija Zvezde.

6. minut - Poeni Mitrovića, vraća se Zvezda - 12:7. Novi poeni Mitrovića, za minus tri Zvezde - 9:12.

5. minut - Kalinić prekida seriju domaćina. Zvezdi nije priznat koš Lazića posle očiglednog diranja mrežice domačeg košarkaša.

4. minut - Trojka Ercega za 9:3. Nova trojka Ercega, +9 domaćina. Serija Galata 10:0.

3. minut - Erceg sa linije slobodnih bacanja povećava prednost domaćina - 6:3.

2. minut - Branko Lazić postiže trojku.

1. minut - Utakmica je počela. Pjetro Aradori postiže prve poena na meču. Zvezda dva napada propustila.

Dvorana "Abdi i Pekči" je solidno popunjena.

Oko 400 navijača Crvene zvezde nalazi se ispred dvorane, ali turska strana ne dozvoljavama "delijama" da uđu u dvoranu.

Na premijeri Evrolige, Crvena zvezda je pobedila Galatasaraj 76:68.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda