UŽIVO: Galatasaraj - Crvena zvezda 37:31 (18. minut)! Erceg razbija crveno-bele

Izvor: Vesti-online.com, 21.Nov.2014, 20:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fenomenalna partija Zorana Ercega, koji drži Galatasaraj u vođstvo protiv Crvene zvezde.

Luka Mitrović i Karlos Arojo

Crveno-beli će igrati bez povređenog Stefana Jovića. U tmu Galatasraja neće biti povređenih Pocijusa i Micova, dok u odnosu na meč u "Kombank areni" nema ni Nolana Smita, koji je dobio otkaz, a blizu odlaska iz kluba su Vujukas i Džavaji.

17. minut - Već 16 poena Ercega. Marjanović smanjuje na 35:29. Nezaustavljivi je Zoran Erceg na večerašnjem meču.

16. minut - Novi poeni Ercega, već 14 poena Srbina u dresu Galate. Zakucavanje Majanovića.

15. minut - Poeni Marka Tejića, za 29:24.

14. minut -Arslan sa linije slobodnih bacanja poveđava vođstvo Galatasraja - 29:22.

13. minut - Džavaji pogađa prve poene na meču. Tehnička greška za trenera domaćina Atamana. Trojka Arslana, 27:22.

12. minut - Blažić smanjuje sa linije slobodnh bacanja, 22:21.

11. minut - Trojka Marka Tejića, za 22:19.

10. minut - Luka Mitrović siguran sa linije bacanja, već 11 poena kapitena. Gonlum povećava na 22:16, to je rezultat prve četvrtine.

9. minut - Poeni Vujukasa, za 18:14. Nova serija Galate - 6:0, za 20:14.

8. minut - Erceg već ubacio 10 poena. Trojka Mitrovića, njegov deveti uzastopni poen. Erceg nastavlja seriju, već 12 poena srpskog internacionalca.

7. minut - Nova serija kapitena Zvezde Luke Mitrovića. 8:0 serija Zvezde.

6. minut - Poeni Mitrovića, vraća se Zvezda - 12:7. Novi poeni Mitrovića, za minus tri Zvezde - 9:12.

5. minut - Kalinić prekida seriju domaćina. Zvezdi nije priznat koš Lazića posle očiglednog diranja mrežice domačeg košarkaša.

4. minut - Trojka Ercega za 9:3. Nova trojka Ercega, +9 domaćina. Serija Galata 10:0.

3. minut - Erceg sa linije slobodnih bacanja povećava prednost domaćina - 6:3.

2. minut - Branko Lazić postiže trojku.

1. minut - Utakmica je počela. Pjetro Aradori postiže prve poena na meču. Zvezda dva napada propustila.

Dvorana "Abdi i Pekči" je solidno popunjena.

Oko 400 navijača Crvene zvezde nalazi se ispred dvorane, ali turska strana ne dozvoljavama "delijama" da uđu u dvoranu.

Na premijeri Evrolige, Crvena zvezda je pobedila Galatasaraj 76:68.