Izvor: Sportske.net, 26.Nov.2015, 01:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EK - Budućnost ubedljiva, debakl PAOK-a, poraz Albe
U utorak i sredu odigrane utakmice sedmog kola Evrokupa.
Kad su u pitanju predstavnici ABA lige u ovom takmičenju, ekipa Budućnosti je ostvarila ubedljivu pobedu nad solunskim Arisom u Podgorici, rezultatom 75-56 (Dragićević 13 poena i osam skokova), a odlična je bila i Olimpija, koja je u ''Stožicama'' savladala francuski Nanter sa 78-65.
Nekolicina srpskih internacionalaca nastupila je na utakmicama širom Evrope.
Milenko Tepić je bio >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << zapažen u ekipi PAOK-a sa 14 poena i osam skokova, ali je njegov tim na svom terenu poražen od Zenita sa 89-70. Doskorašnji centar Crvene zvezde Telekom Sofoklis Skorcijanidis je upisao 17 poena i pet skokova u poraženoj ekipi.
Poražena je i berlinska Alba, i to na gostovanju Ređo Emiliji rezultatom 74-71, a Dragan Milosavljević je taj meč završio sa sedam poena i šest skokova.
Vladimir Micov nastavlja sa odličnim igrama u dresu Galatasaraja. On je u pobedi nad AEK-om (86-73) upisao 18 poena i po 5 skokova i asistencija.
Turski Trabzon je savladao rumunsku Steauu sa 82-67, uz 13 poena 5 skokova i 2 asistencije Novice Veličkovića. U poraženoj ekipi, Aleksandar Rašić je upisao 4 poena i 3 asistencije, a Marko Marinović 11 poena, 3 skoka i 3 asistencije.
Evrokup, 7. kolo
Grupa A:
Oldenburg – Trento 80:93
Bilbao – Bon 95:80
Utorak:
Olimpija – Nanter 78:65
Tabela: Bilbao 5-2, Trento 5-2, Olimpija 3-4, Nanter 3-4, Oldenburg 3-4, Bon 2-5.
Grupa B:
Ređo Emilija – Alba 74:71
Le Man – Brindisi 66:45
Utorak:
Ludvisburg – Gran Kanarija 92:89
Tabela: Gran Kanarija 5-2, Ludvisburg 5-2, Alba 4-3, Ređo Emilija 4-3, Le Man 2-5, Brindisi 1-6.
Grupa C:
Ulm – Šarlroa 76:77
Nansi – Venecija 62:71
Utorak:
Saragosa – Valensija 76:84
Tabela: Valensija 7-0, Saragosa 4-3, Venecija 4-3, Ulm 3-4, Šarlroa 2-5, Nansi 1-6
Grupa D:
Uniks – Banvit 78:69
Budućnost – Aris 75:56
Trabzon – Steaua 82:67
Tabela: Uniks 5-2, Aris 4-3, Trabzon 4-3, Budućnost 3-4, Banvit 3-4, Steaua 2-5.
Grupa E:
Avtodor – Bešiktaš 93:83
Lijetuvos Ritas – Solnok 98:99
PAOK – Zenit 70:89
Tabela: Zenit 6-1, Avtodor 5-2, Bešiktaš 3-4, Solnok 3-4, PAOK 2-5, Lijetuvos Ritas 2-5
Grupa F:
Nižnji – Krasni Oktjabr 82:74
AEK – Galatasaraj 73:86
Utorak:
Neptunas – Hapoel 87:85
Tabela: Galatasaraj 6-1, AEK 4-3, Neptunas 4-3, Nižnji 4-3, Hapoel 2-5, Krani Oktjabr 1-6.