Crvena zvezda – Real Madrid 63:65 28. minut

Izvor: Večernje novosti, 27.Nov.2015, 22:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Teže od ovoga verovatno nije moglo. Crvena zvezda u dvorani „Pionir“ dočekuje Real Madrid. Evropski prvak i beogradski tim posle šest kola Evrolige imaju identičan skor (dve pobede i četiri poraza) i samo im trijumf znači u borbi za prolazak u narednu fazu takmičenja. Madriđani su kod kuće lako i ubedljivo slavili, ali se ekipa Dejana Radonjića uzda u pune tribine i fantastičnu podršku kako bi napravili veliko >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << iznenađenje. Dešavanja sa utakmice pratite na sajtu „Novosti“.PRVA ČETVRTINAVeć pola sata pre početka meča je bilo vidljivo da je dvorana "Pionir" ispunjena do poslednjeg mesta. Pesam se ori od početka.Prvu petorku crveno-belih čine Jović, Lazić, Simonović, Miler i Cirbes.Prve poene na meč je postigao Stefan Jović, koji je bio neizvestan za ovaj meč zbog povrede kuka, ali po prvom potezu deluje da će moći da odigra. Atmosfera je sjajna na startu utakmice. Tompkins je postigao koš na drugoj strani, a onda je Cirbes u dva napada, jednom posle asistencije Lazića, a jednom posle odlične odbrane Simonovića, doneo Zvezdi vođstvo (6:2), a zatim je Simonović posle nove dobre igre tima u defanzivi uvećao prednost.Miler je ostao sam na šutu za tri, pogodio dalekometni hitac, a Pablo Laso je odmah zatražio tajm-aut (11:2). Odličan početak crveno-belih. Posle kratkog odmora, lopta je došla do Džejsija Kerola koji je loptu "zaglavio" između obruča i table, ali je lopta ostala u posedu Madriđana. Ponovo je isti igrač dobio loptu na šutu za tri i onda je "pocepao mrežicu". Poto mje Simonović dva puta promašio šut za tri poena, a Cirbes je napravio grešku u koracima, pa je Real ponovo dobio loptu.Jović je pogodio jedno od dva slobodna bacanja posle faula Ljulja, a Tompkins je to kaznio trojkom na drugoj strani i tako smanjio rezultat. Iskupio se plejmejker poenima, a Ljulj je zatim napravio drugi faul i naterao Lasa da ga izvadi iz igre.U napadu Zvezda igra veoma dobro, staloženo i uglavnom sve rešava igrom "dva na dva", ali je jasno da će morati mnogo bolje u defanzivi. Miler je napravio par grešaka, ali ga Radonjić ostavlja u igri. Jović je imao brze ruke u kontri i održava vođstvo (20:16). Mačijulis je promašio trojku, a Miler je pokazao zbog čega trener veruje u njega, pogodio je trojku za "plus 7" (23:16), a zatim je posle novog promašaja gostiju Kvinsi odlučio da sam reši i pogodio drugu trojku za redom i doneo svom timu dvocifrenu prednost (26:16) i razgalio navijače na tribinama. Ajon je položio loptu u koš, a Štimac je na asistenciju mladog Rebića vratio crveno-belim dvocireno vođstvo na kraju prve deonice (28:18).DRUGA ČETVRTINAReal je drugu četvrtinu započeo velikim pritiskom na Nikoli Rebiću i to im se isplatilo, jer su dobili loptu. Nisu iskoristili šansu, a Miler je zbog druge lične morao na klupu, umesto njega je ušao Tejić. Simonović je odlično prošao, fauliran je, otišao je na liniju za slobodna bacanja i oba je pogodio (30:18).Tejlor je odlično zakucao, a posle promašaja Tejića Štimac nije uspeo da vrati loptu u koš, ali je Tompson faulom sprečio kontru. Štimac je napravio grešku u odbrani, a to je kažnjeno lakim polaganjem. Na drugoj strani je Tompson fauliran, a Tejlor je napravio nešto oštriji faul, pa su sudije odlučile da je u pitanju nesportski faul. Pogodio je oba bacanja (32:22).Gosti konstantno napadaju Rebića, a mladi plejmejker se veoma brzo oslobađa lopte, naučio je greške iz Strazbura, a onda je prvo odlično položio loptu u koš posle prodora, a zatim je nad njim Rejes napravio faul u napadu koji CIrbes nije uspeo da realizuje poenima.Rodrigez je prvo imao lagano polagnje, a onda je iznudio faul i pogodio oba slboodna bacanja (34:26). Real je tada počeo sa svojim "prljavim igrama", trudili su se da isprovodiraju Zvezdu, a Noćionija je Miler jedva pipnuo, a ovaj je "pao kao pokošen". Sudije su dosudile tehničku, a Kvinsi je pogodio to slobodno bacanje. Jović je zatim imao odličnu šansu, ali je lopta izašla iz koša. Cirbes je zatim napravio bespotreban faul i Rejes je sa dva bacanja smanjio prednost (35:30).Cirbes je pogodio, Lazić odmah zatim ukrao loptu Fernandezu i laganim polaganjem doneo "plus devet" (39:30), a onda je nemački centar odlično prihvatio loptu, zakucao je u koš i "odneo" Noćionija i pritom dobio i faul, a to je ponovo primoralo Lasa da traži minut odmora. Posle pauze je Nemac realizovao dodatno slobodno bacanje, a Laziću je ispala lopta u kontri što je Ajon kaznio, a promašenu trojku Jovića je još surovije kaznio Noćioni (42:35), pa je Radonjić zatražio tajm-aut. Trener Madriđana se previše raspravljao sa sudijama, arbitri su ćutali, ali posle nove rasprave nisu mogli da mu "gledaju kroz prste" već su mu dali tehničku. Miler je pogodio faul, ali je veći problem što Zvezda nije iskoristila dva napada, a Miler je tada zaradio treću ličnu grešku, na nešto više od minut pre poluvremena. Njega je odmah zamenio Simanić koji je dobio veliki aplauz sa tribina. Rejes je pogodio oba bacanja i smanjio prednost (43:37).Jović je pogodio trojku, ali je Rodrigez odmah uzvratio istom merom na drugoj strani. Potom su arbitri dosudili Cirbesu ličnu u napadu, pa je odmah umesto njega ušao Štimac. Rodrigez je ponovo pokazao zašto je tako dobar šuter i novom trojkom je vratio svoj tim u potpunosti u igru, Jović je malo poranio sa realizacijom u poslednjem napadu u prvom dleu, a na sreću Kerol to nije kaznio trojkom, paj e domaći tim otišao pauzu sa tri poena prednosti (46:43).TREĆA ČETVRTINAOdmah je Real krenuo agresivno, Ajon je lako položio loptu u koš, a sudije su zatim dosudile faul u napadu Joviću, na sreću to nije kažnjeno. Potom je Lazić praktično poklonio loptu Ljulju, a to je Kerol kaznio i doneo svom timu prvo vođstvo na utakmici (47:46).Tompson je dobro započeo drugo poluvreme, a arbitri su Tejloru pokazali ličnu u napadu. Tejić je napravio odličan prodor, ali lopta nije ušla u koš. Ajon je pogodio, Lazić napravio grešku u koracima, a Trej Tompkins doneo Realu prvo veće vođstvo (52:48).Jović je prekinuo seriju gostiju, a Radonjić je bio primoran da vrati Milera, koji ima tri lične greške, u igru. Tompkins je zatim uz koš realizovao i slobodno bacanje, a zbog Cirbesove treće lične je Štimac morao da uđe u igru (55:50). Tompson je promašio otvoren šut za tri, a Jović je zatim posle faula dobio i tehničku grešku, ukupno četvrti na meču... Ljulj je sve to kaznio sa penala, a Ajon zatim potvrdio seriju od 8:0 za 56 sekundi (60:50).Rebić je ušao umesto Jovića, a plejmejker Zvezde je umesto na klupu otišao u svlačionicu, još uvek nije poznato zbog čega...Štimac je pogodio uz faul, ali nije realizovao bacanje, zatim je Real promašio, a Štimac dobio faul, gosti su u bonusu, pa je centar išao na liniju penala, promašio je prvo, ali je pogodio drugo bacanje (55:63). Miler je zatim preuzeo svu odgovornost na sebe, pogodio trojku i smanjio na pet poena zaostatka (58:63).Miler je praktično sam odlučio da igra sa "kraljevskim klubom", novu trojku je pogodio preko Ajona, a zatim je presekao napad i doneo svom timu loptu. Potom ga je Rejes falirao, a Kvinsi je sa dva penala vratio Zvezdu "u život" (63:65).Miler je potpuno probudio "Pionir"; pravi ogromne probleme odbrani Reala, a iznudio je novi, četvrti faul Filipeu Rejesu, pa ide na liniju penala, odmah posle tajm-auta koji je zatražio Laso.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.