ABA: Zvezda u 2015. ulazi sa 15-0!

Izvor: B92, 27.Dec.2014, 18:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde na trijumfalan način okončali su 2014. godinu u regionalnoj ABA ligi.

Ekipa Dejana Radonjića savladala je pred oko 5.000 gledalaca u Pioniru Cibonu rezultatom 80:64.

Zvezda je tako zadržala savršen start sezone u regionalnom takmičenju i izjednačila rekord Partizana od 15 uzastopnih pobeda u ABA ligi.

Iako su crveno-beli od poečtka do kraja vodili protiv Zagrepčana, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << utakmica je odlučena tek početkom poslednje deonice kada je Zvezda serijom 17-4 došla do 18 poena viška (74:56).

Boban Marjanović bio je najbolji sa 10 poena, 10 skokova i 3 asistencije. Nikola Kalinić je bio sjajan sa 15 poena i 4 skoka, 12 poena dodao je Luka Mitrović uz 6 skokova, a 10 je ubacio Lazić. Kod gostiju, najbolji je bio Mavra sa 20 poena i on je bio jedini dvocifreni u sastavu Cibone.

Tok meča:

Zvezda je odlično krenula, trojke su ubacili Mitrović i Lazić, pa je već u trećem minutu bilo 8:0. Na drugoj strani je raspoložen bio samo Mavra koji je postigao 10 prvih poena svog tima i vratio Cibonu u meč – 12:10.

Usledile su trojke Jovića na jednoj i Markote na drugoj strani, a onda su Marjanović i Dženkins odlepili Zvezdu na +7 (20:13). U finišu prve deonice Mavri i Markoti pridružio se Lalić na listi strelaca, pa je Zvezda imala +4 (22:18) posle 10 minuta.

Početkom druge četvrtine proradio je Zvezdin ’pik en rol’, pa je Cirbes posle dodavanja Dženkinsa i Vilijamsa stigao do nekoliko lakih koševa.

Zvezda je igrala sve bolje u odbrani, a posle trojke Kalinića u 15. minutu razlika je prvi put bila dvocifrena – 35:24. Usledio je pad u igri crveno-belih, pa se Cibona serijom 9-0 potpuno vratila (35:33).

Finiš prvog poluvremena je ipak pripao Zvezdi. Marjanović, Mitrović i Kalinić doneli su domaćinu +7 nakon 20 minuta – 43:36.

Zvezda je vratila dvodcifrenu prednost odmah na startu drugog poluvremena zahvaljujući Mitroviću, Marjanoviću i Blažiču. Crveno-beli igrali su u laganom ritmu, pa je i Cibona uspevala veoma brzo da se vrati u igru.

Branko Lazić je ponovo bio jedan od najboljih u domaćem sastavu, na ovom meču bio je raspoložen i u napadu, pa su crveno-beli posle njegove i trojke Mitrovića imali +12 u 27. minutu (57:45). Ipak, finiš treće deonice pripao je gostima iz Zagreba koji su imali aktivan rezultat pred poslednju deonicu – 57:52.

Cibona se u finišu trećeg perioda približila na -5, ali na startu poslednje četvrtine Kalinić je ubacio dve trojke i pokrenuo seriju 8-0 kojom su crveno-beli došli do najvećih 65:52.

Kalinić i Cirbes bili su veoma raspoloženi u tom periodu, pa je tu praktično i rešeno pitanje pobednika. Posebno je dobar bio Kalinić na oba kraja parketa, pa je Zvezda u 35. minutu imala i +18 (74:56).

Do kraja meča nije bilo uzbuđenja, a priliku u domaćem sastavu dopbili su Tejić i Rebić.