Druga pobeda borskih košarkašica u najelitnijem domaćem takmičenju

Izvor: Bor030.net, 16.Nov.2014, 19:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkašice ŽKK “Bor” savladale su juče na gostovanju ekipu ŽKK “Srbobran” iz Srbobrana rezultatom 70:66 (19:14, 18:11, 17:22, 16:19) u šestom kolu Prve ženske lige Srbije. Do druge pobede, prve na gostovanju, izabranice trenera Alana Tošića došle su dominantnom igrom pod koševima (39:27 u skokovima za Boranke) i dobrom odbranom.

Ilustracija

Nakon uvodnog vođstva ekipe iz Srbobrana, Boranke su serijom od 11:0 uspele da preokrenu rezultat >> Pročitaj celu vest na sajtu Bor030.net << u svoju korist (21:14 u 11. minutu). Početkom trećeg perioda, Boranke su odličnim napadom stekle 16 poena razlike (41:25), ali je uporni Srbobran u finišu ovog dela igre uspeo da se približi na samo tri poena zaostatka (50:47 u 28. minutu igre).

Poenima Dunđerski, domaćin je u 36. minutu prišao na samo poen zaostatka (59:58) za našom ekipom, ali se ispostavilo da je to bio poslednji udarac Srbobrana u ovom meču. Borska ekipa ubrzo je stigla do vođstva od 66:60 posle trojke Jozić u 38. minutu i uspešno sačuvala prednost do kraja meča.

Najefikasnija igračica u ekipi ŽKK “Srbobran” bila je Momić sa 21 poenom (5 skoka, 1 asistencija) i indeksom korisnosti 19, a dobru partiju pružila je i Dunđerski sa 19 poena (7 skokova) i indeksom 13.

U borskoj ekipi istakle su se Petrović sa 14 poena, Vučković sa 14 poena (9 skokova, 5 asistencija i indeksom 17), Radić sa 11 poena (4 skoka, 1 asistencija) i Jozić sa 10 poena (9 skokova, 7 asistencija i indeksom 16).

ŽKK “Bor”: Vučković, Ćirov, Jozić , Mijaković, Petrović, Popović, Sulejman, Radić, Piljević, Golubović.

ŽKK “Srbobran”: Dunđerski, Anđelković, Mihajlović, Piper, Radović, Momić, Mrsić, Tuševljak, Pavlović, Jovančević, Srđanov, Nešić.

Nakon ovog meča, Boranke zauzimaju devetu poziciju na tabeli, sa osvojenih osam bodova. U narednoj utakmici košarkašice ŽKK “Bor” dočekuju ekipu ŽKK “Radnički” iz Kragujevca, a meč koji će se odigrati veoma je bitan u borbi za opstanak naše ekipe u takmičenju.