Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Ispitati odgovornost za kockarnice blizu škola  

21.Apr.2010, 15:19, Izvor: S media      Ispitati odgovornost za kockarnice blizu škola

Zaštitnik gradjana Saša Janković najavio je danas da će ispitati da li kladionice i kockarnice u Beogradu, koje nisu dovoljno udaljene od škola, imaju bilo kakvu saglasnost državnih organa i zatražiti odgovornost za eventualne greške i zloupotrebe.

Janković je naveo da je utvrdjeno da u glavnom gradu 61 kockarnica i kladionica nije dovoljno udaljena od srednjih i osnovnih >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << škola i da se nalazi na manje od 150 metara udaljenosti.

"Ispitaćemo da li je neka od tih kladionica i kockarnica dobila saglasnost od državnih organa, posebno Republičkog geodetskog zavoda, i tražiti odgovornost za eventualne greške ili zloupotrebe", naveo je Janković u pisanoj izjavi dostavljenoj medijima.

On je pozvao gradske i opštinske vlasti u Srbiji da zaštite školsku decu od nedozvoljenog organizovanja i neprimerenog uticaja igara na sreću, kao što je to učinio Beograd.

Janković je pozdravio napore gradonačelnika Dragana Djilasa koji je angažovanjem inspekcijskih službi utvrdio da 61 kladionica i kockarnica u glavnom gradu ne ispunjava propisane uslove o udaljenosti od osnovnih i srednjih škola.

"Grad Beograd je uradio posao Uprave za igre na sreću pri Ministarstvu finansija, koja očigledno nema kadrovske mogućnosti da odgovori zadatku kontrole, koji je prema Zakonu o igrama na sreću u njenoj nadležnosti", naveo je zaštitnik gradjana.

Nastavak na S media...   
| Pročitaj ovu vest iz drugih izvoraLosa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !