Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Pravednik na licu mesta  

27.Okt.2009, 16:10, Izvor: e-Novine      Pravednik na licu mesta

Novinari, policija, agenti BIA, sugrađani okupljeni na uglu Katanićeve i Makenzijeve, preko puta zgrade Robnih kuća Beograd - to može da znači samo da je prispela ratna zlikovkinja Biljana Plavšić koja će svoju starost provesti u Beogradu. Tu, na puškomet od bogomolje na Vračarskom bregu, pedesetak metara od spomenika pravoslavnom >> Pročitaj celu vest na sajtu e-Novine << svecu Nikolaju

"Važno je da je gospođa Biljana Plavšić ovde, u Beogradu, slobodna po ovdašnjim i božjim zakonima; treba joj malo vremena da se adaptira na civilni život. Sve što sam imao da kažem o njenoj kazni rekao sam, mislim da je to bila nepravda u svakom pogledu. Ona treba to da što pre zaboravi, a i mi njeni prijatelji", kaže, po izlasku iz stana Biljane Plavšić, vidljivo obeležen karminom na desnom obrazu, premijer Republike Srpske Milorad Dodik.

Kaže i da je Srpska učinila sve da Biljani Plavšić olakša zatvorske dane i da je srećan što ju je dočekao. Njih je, saopštava premijer, iz Švedske u Beograd dovezao avion Republike Srpske.

"Mislim da će par dana ostati ovde da se odmori, ali u toku sledeće sedmice doći će u Banjaluku", tvrdi premijer.

E-novine: Da li je njenim oslobađanjem došlo do relativizacije ratnih zločina u Bosni i Hercegovini?

Dodik: Važno je ono što je činjenično - pravno, da je ona osuđena i da je svoju kaznu odležala i u skladu sa pravilima Haškog tribunala nakon dve trećine izdržane kazne stekla je pravo da bude puštena na slobodu i to se sve desilo.

E - novine: Ne mislim individualno, nego na ratne zločine uopšte?

Dodik: Jedino relevantno mjesto je Sud, bez odzira na to što je i on pokazivao neke slabosti u tom pogledu i određeni nivo ignorisanja zločina nad Srbima.

To reče i ode korakom pravednika.

Nastavak na e-Novine...   
Losa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta e-Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta e-Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !