Kategorije
Vaš glas
U fokusu
Regioni
Izvori


Kako izgleda to?

Arhiva

Korisnicki servisi

Naši sajtovi

Prijatelji sajta


Slovenija: U lančanom sudaru poginule dve, a povređene 23 osobe  

28.Nov.2010, 10:25, Izvor: Blic      Slovenija: U lančanom sudaru poginule dve, a povređene 23 osobe

LJUBLJANA - U lančanom sudaru kod Grosuplja, na autoputu Ljubljana - Zagreb, dve osobe su poginule, 23 povređene, od kojih šest teško.

U saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila sinoć, došlo je do lančanog sudara u kojem su učestvovala 36 automobila. Policija je saopštila da uzrok nesreće još nije poznat, ali se pretpostavlja da je do sudara došlo zbog guste magle >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i brze vožnje neprilagođene uslovima puta.

Prema informacijama iz Policijske uprave Ljubljana, do sada je identifikovana jedna od dve žrtve, 47-godišnja žena iz Ljubljane, a identitet druge žrtve još nije poznat. Dežurni lekar Kliničkog centra u Ljubljani potvrdio je da su u subotu do 23.50 časova zbrinuli 23 osobe, a u bolnici je zadržano 11.

Ministar unutrašnjih poslova i saobraćaja Slovenije Katarina Kresal i Patrik Vlačič upozorili su sinoć vozače da vožnju prilagode vremenskim i uslovima na putevima, da na put kreću samo sa punom zimskom opremom i da poštuju upozorenja policije i saobraćajnog informativnog cetra, jer samo tako se može sprečiti da putevi ne oduzimaju nove živote.

Nakon obilnih snežnih padavina koje su, u petak, zahvatile Sloveniju i izazvale višečasovne zastoje na putevima i 64 saobraćajne nesreće, za danas su najavljene nove padavine koje će popodne zahvatiti teritoriju cele Slovenije.

Očekuje se da će jak sneg padati sve do ponedeljka ujutru, do kada će u dolinama pasti od 20 do 40 centimetara novog snega, a u planinskim krajevima i do 50.

Zbog toga je državna agencija za životnu sredinu izdala drugi najviši stepen upozorenja za nedelju i to za područje zapadne i centralne Slovenije, gde se očekuju najjače snežne padavine.

Nastavak na Blic...   
| Pročitaj ovu vest iz drugih izvoraLosa vest 0 Dobra vest 0



Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti

Dodajte komentar

Anti-SPAM zaštita: koliki je zbir brojeva jedan i dva?
(uneti brojku slovima, na primer: PET)


Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !