Ešerihija koli u apatinskom vodovodu
18.Nov.2008, 20:37, Izvor: Radio Televizija Vojvodine
APATIN - Hiperhlorisanje apatinske vodovodne mreže, nakon što je ustanovljeno prisustvo bakterije ešarihija koli u vodi, počelo je sinoć u 20 časova.
Uzorkovanje vode nakon hiperhlorisanja biće urađeno sutra dok će se rezultati znati u petak. Sve dotle građani treba vodu prokuvavaju, kao što su to činili prethodnih dana.
Dok traje drama sa vodom, koja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je prilično uznemirila Apatince navikle na standardno snabdevanje vodom, Javno komunalno preduzeće „Naš dom" uvelo je vanredne mere, kojima bi trebalo da se prebrodi kritična situacija.
U ovom preduzeću kažu da će Zavod za javno zdravlje iz Sombora vodu uzorkovati u sredu te da će konačni rezultati analize biti u petak.
U Domu za stare i penzionere navode da su blagovremeno još u četvrtak po dobijanju prvog obaveštenja o zagađenosti vode preduzeli mere.
Iako je u celom gradu juče bilo pojačano snabdevanje zalihama vode kako u domaćinstvima, tako i u firmama, snabdevanje iz vodotrnja je teklo neometano.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
1
1
18.Nov.2008, Izvor: Blic
APATIN - Hiperhlorisanje apatinske vodovodne mreže, nakon što je ustanovljeno prisustvo bakterije ešarihija koli u vodi, počelo je sinoć u 20 časova. Voda iz gradskog vodovoda neće biti upotrebljiva, kako za ljude tako i za domaće životinje, do 20 časova večeras, saopštilo je komunalno preduzeće „Naš dom".
Uzorkovanje vode nakon hiperhlorisanja biće urađeno sutra...
Nastavak na Blic...
1
1
Pogledaj prvu stranicu sajta Vesti.rs za najnovije vesti
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva ovog sajta, već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite kako bi uklonili sporni sadržaj.
Vaši prijatelji prate vesti i preko Facebook-a.
Prikljuci se i ti !